Joss Stone, Beth Ditto a Oumou Sangaré. Na Colours of Ostrava přijedou tři výrazné zpěvačky

Kultura Kultura
10. 1. 2018 10:48
Do programu festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat 18.– 21. 7. v ostravských Dolních Vítkovicích, přibyla tři ženská jména: britská písničkářka a majitelka Grammy Joss Stone, malijská zpěvačka a též držitelka Grammy Oumou Sangaré a zpěvačka energické kapely Gossip Beth Ditto. Ředitelka festivalu Zlata Holušová připomíná, že všechny hudebnice se veřejně angažují. “Oumou Sangaré se aktivně staví za práva afrických žen, Joss Stone spolupracuje s nejrůznějšími charitami a objíždí svět kvůli spolupráci s místními hudebníky a Beth Ditto bojuje za práva gay a lesbické komunity,” popisuje. Festival už dříve potvrdil účast kapely London Grammar nebo zpěváků George Ezry a Ziggyho Marleyho.
Joss Stone v Nigérii. S místní zpěvačkou Nnekou zpívá její píseň Babylon. | Video: YouTube / Joss Stone
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy