Joss Stone, Beth Ditto a Oumou Sangaré. Na Colours of Ostrava přijedou tři výrazné zpěvačky

Kultura Kultura
10. 1. 2018 10:48
Do programu festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat 18.– 21. 7. v ostravských Dolních Vítkovicích, přibyla tři ženská jména: britská písničkářka a majitelka Grammy Joss Stone, malijská zpěvačka a též držitelka Grammy Oumou Sangaré a zpěvačka energické kapely Gossip Beth Ditto. Ředitelka festivalu Zlata Holušová připomíná, že všechny hudebnice se veřejně angažují. “Oumou Sangaré se aktivně staví za práva afrických žen, Joss Stone spolupracuje s nejrůznějšími charitami a objíždí svět kvůli spolupráci s místními hudebníky a Beth Ditto bojuje za práva gay a lesbické komunity,” popisuje. Festival už dříve potvrdil účast kapely London Grammar nebo zpěváků George Ezry a Ziggyho Marleyho.
Joss Stone v Nigérii. S místní zpěvačkou Nnekou zpívá její píseň Babylon. | Video: YouTube / Joss Stone
 

Právě se děje

před 29 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy