Josefu Kainarovi by bylo sto let. V Ostravě připravili novou hru, inspirovanou jeho písňovými texty

Kultura Kultura
21. 11. 2017 10:26
Básník, ale také textař a muzikant Josef Kainar by se letos dožil sta let. U příležitosti tohoto jubilea se ostravské Divadlo loutek rozhodlo, že připraví novou inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara. „V jevištním příběhu jedné téměř vylidněné noční kavárny, která se promění v zaniklou ostravskou kavárnu Savoy, se vrátíme do doby Kainarova mládí, do časů jeho prvních lásek, nadšeného hraní a veršování,“ popisuje autor scénáře a režisér Divadla loutek Václav Klemens. Na jevišti zazní nové aranže Kainarových původních písní i jím otextované skladby jiných autorů. Představení bude mít premiéru 24. listopadu a připojí se k oslavám 750 let od první písemné zmínky o Ostravě.
Z představení Stříhali dohola Josefa Kainara.
Z představení Stříhali dohola Josefa Kainara. | Foto: Divadlo loutek Ostrava
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy