Josef Lada oslaví výročí narození výstavou. Návštěvníci na ní uvidí i méně známé ilustrace

Hana Slívová Hana Slívová
11. 10. 2017 14:02
Galerie Tančící dům společně s rodinou Josefa Lady (1887 - 1957) připravuje k 130. výročí jeho narození a 60. výročí úmrtí výstavu s názvem Sedmičky Josefa Lady. Ve čtyřech patrech Tančícího domu bude viset témř 400 děl, některá z nich poprvé od autorovy smrti. Výstava bude otevřená od 15. listopadu do 1. dubna 2018.
Josef Lada: Hospoda U Sejků. Slavný obraz bude součástí výstavy.
Josef Lada: Hospoda U Sejků. Slavný obraz bude součástí výstavy. | Foto: Tančící dům

Na výstavě Sedmičky Josefa Lady v Tančícím domě budou k vidění autorovy nejznámější obrazy, dětská tvorba a také celé pohádky, interaktivní exponáty, osobní věci (včetně pracovny) i méně známá tvorba, především karikatury a ilustrace.

Akce se stane největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let, kdy jubilejní výstavu uspořádal pražský Obecní dům. Díla si Tančící dům zapůjčil z osmi muzeí, galerií a od soukromých sběratelů. 

"Výstava bude symbolicky v Tančícím domě, který stojí v oblasti Podskalí, části Prahy mezi Jiráskovým náměstím a Výtoní, kde Josef Lada žil. Jsme rádi, že po delší době můžeme představit jeho dílo v celé šíři," říká umělcův vnuk Josef Lada.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy