Josef Lada oslaví výročí narození výstavou. Návštěvníci na ní uvidí i méně známé ilustrace

Hana Slívová Hana Slívová
11. 10. 2017 14:02
Galerie Tančící dům společně s rodinou Josefa Lady (1887 - 1957) připravuje k 130. výročí jeho narození a 60. výročí úmrtí výstavu s názvem Sedmičky Josefa Lady. Ve čtyřech patrech Tančícího domu bude viset témř 400 děl, některá z nich poprvé od autorovy smrti. Výstava bude otevřená od 15. listopadu do 1. dubna 2018.
Josef Lada: Hospoda U Sejků. Slavný obraz bude součástí výstavy.
Josef Lada: Hospoda U Sejků. Slavný obraz bude součástí výstavy. | Foto: Tančící dům

Na výstavě Sedmičky Josefa Lady v Tančícím domě budou k vidění autorovy nejznámější obrazy, dětská tvorba a také celé pohádky, interaktivní exponáty, osobní věci (včetně pracovny) i méně známá tvorba, především karikatury a ilustrace.

Akce se stane největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let, kdy jubilejní výstavu uspořádal pražský Obecní dům. Díla si Tančící dům zapůjčil z osmi muzeí, galerií a od soukromých sběratelů. 

"Výstava bude symbolicky v Tančícím domě, který stojí v oblasti Podskalí, části Prahy mezi Jiráskovým náměstím a Výtoní, kde Josef Lada žil. Jsme rádi, že po delší době můžeme představit jeho dílo v celé šíři," říká umělcův vnuk Josef Lada.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy