Jiřího Bělohlávka na Dvořákově Praze zkusí nahradit Jakub Hrůša a Petr Altrichter

28. 6. 2017 15:56
Festival Dvořákova Praha, který se uskuteční 13. a 14. září, oznámil, že tři koncerty s Českou filharmonií, které měl řídit zesnulý Jiří Bělohlávek, se uskuteční v plném rozsahu. 13. a 14. září povede Requiem Antonína Dvořáka se sólisty a Pražským filharmonickým sborem dirigentův nejlepší žák Jakub Hrůša (35), jenž aktuálně působí jako šéfdirigent symfonického orchestru Bamberger Symphoniker. Toto vystoupení se bude podle původního plánu nahrávat pro vydavatelství DECCA. 20. září se pak za dirigentský pult postaví Petr Altrichter, který Bělohlávka na jeho přání zastoupil už během Pražského jara. Teď povede Dvořákův Slavnostní zpěv a violoncellový koncert h moll.
Jakub Hrůša, nejlepší žák dirigenta Jiřího Bělohlávka.
Jakub Hrůša, nejlepší žák dirigenta Jiřího Bělohlávka. | Foto: Dvořákova Praha
 

Právě se děje

před 45 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy