Co s člověkem dělají sociální sítě? Švédský soubor to na Jatkách 78 ve hře Smoke Screens vidí černě

Kultura Kultura
18. 10. 2017 7:00
Pražská scéna Jatka 78 představuje 19. října zcela nové představení švédského souboru Burnt Out Punks, které skrz divadelní efekty, iluze a nový cirkus ilustruje boj člověka s přívalem informací ze sociálních sítí. “Je to postapokalyptický příběh o posádce vesmírné lodi, která apokalypsu přežila. Analyzujeme temnou stránku sociálních sítí a internetu,” říkají členové souboru. Hra s názvem Smoke Screens si s diváckým vnímáním pohrává tak notně, až nezbývá nic než pochyby. Podívejte se, jak to vypadalo na zkoušce pár dní před premiérou. Po ní se bude představení hrát v říjnu ještě čtyřikrát.
Cirkusový soubor ze Švédska s notnou dávkou cynismu analyzuje temnou stránku sociálních sítí a internetu. Světová premiéra proběhne 19. října v Praze. | Video: Zdeněk Bašus
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy