J.A.R. si připadali jako v Brně. Chvíli

František Reismüller François
23. 6. 2006 15:47
United Islands - Skupina J.A.R. využila zahajovací den třetí části festivalu a na Branické louce grandiózně pokřtila nové album Armáda špásu. Uvnitř: GALERIE
Foto: I. Prokop

Od vody foukal ve čtvrtek večer chladný vítr, nebe v odstínech šedé, padající šero krátce po deváté. Návštěvníci roztroušení po celém areálu Red Islandu aka Branické louky se začali shlukovat okolo hlavní stage.

Foto: I. Prokop

Když J.A.R. s mírným zpožděním spustili, dolehlo to až do Red Zone, kde si všichni užívali soutěže spojené s propagací nejmenované značky cigaret, zatímco chudáku djovi Jokeovi nikdo příliš nevěnoval pozornost...

Roman Holý, Dan Bárta, Michael Viktořík, Ota Klempíř & spol vědí, co dělají, protože to dělají už dlouho - přestože si z toho dělají srandu. Už od začátku bylo jasné, že tenhle high voltage funk dřív nebo později rozhýbe každého.

Ačkoli nejprve se zdálo, že teplota stoupá na jevišti mnohem strměji než v hledišti. Kapela si toho všimla taky a zaujala specificky "tak trapně namachrovanej, až je to vlastně sympatický" postoj.

"Jestli tomuhle říkáte ovace, tak to si teda jenom myslíte," pronesl Viktořík. "To jste nějaký Pražáci? Si tady připadám jak v Brně!  Co v Brně? To by byla urážka Brna!" doplnil Klempíř.

Foto: I. Prokop

Od té chvíle, zdálo se, začalo obecenstvo reagovat na šílení na pódiu o něco vroucněji. Aplausem byly samozřejmě odměněny hity jako Neviděli mou funku, Už mizí pryč je... Hanka z Homo Fonkianz nebo Jsem pohodlný z Nerváku, ale i zběsilá sóla dvou saxofonů a jednoho pozounu, která svým andělským hlasem "moderoval" Dan Bárta.

Asi tak ve druhé třetině svého půldruhé hodiny trvajícího vystoupení J.A.R. pokřtili nové album. Novými skladbami prokládali v podstatě celý koncert - ovšem za všechny stačí snad zmínit skladbu Superpéro, která byla díkybohu zařazena až ke konci programu, když už bylo jistě po dvaadvacáté hodině...

Foto: I. Prokop

J.A.R. to za ty roky šlape pořád stejně energicky. A navíc si svá vystoupení zcela evidentně užívají tam nahoře stejně, jako diváci pod nimi a to jen a jen pozitivně přispívá výsledné atmosféře.

Už ne tak pobavena se ale zdála indie kapela Living Room, která nastoupila po J.A.R. ("Po tom hnusnym funku", jak se vyjádřil frontman  Petr Pliska.) Pravda, z davu se během necelé čtvrthodiny po skončení Holého party stal hlouček. Nicméně tak svěže britsky znějící kytarové songy, jaké Living Room umějí předvést, by si možná zasloužily vřelejší prezentaci.

Za to v Red Zone zábava nekončila. Dj Soulcheck bavil minimálně stejně dobře jako slaďoučký drink s názvem Red Morning od té slaďoučké blondýnky za barem...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy