Irská kapela U2 nečekaně uspořádala koncert v krytu kyjevského metra

ČTK ČTK
8. 5. 2022 15:27
Členové irské rockové skupiny U2 v neděli nečekaně zahráli ve stanici kyjevského metra, která nyní slouží jako kryt před ruským ostřelováním. Do ukrajinské metropole je pozval prezident Volodymyr Zelenskyj. Na Twitteru to uvedli frontman kapely Bono a kytarista The Edge.
Koncert kapely U2 v kyjevském metru. | Video: Associated Press

"Prezident Zelenskyj nás pozval, abychom vystoupili v Kyjevě na znamení solidarity s ukrajinským lidem, a tak jsme to udělali," napsali hudebníci na Twitteru.

Jednašedesátiletý Bono na nástupišti stanice kyjevského metra uvedl hity With or Without You, Desire nebo Sunday Bloody Sunday. Překvapivému koncertu přihlížel malý dav fanoušků, včetně ukrajinských vojáků.

Píseň Stand By Me od amerického soulového zpěváka Bena E. Kinga si s Bonem zazpíval ukrajinský zpěvák Taras Topolja, frontman populární ukrajinské kapely Antytila. Všichni její členové se po začátku ruské invaze připojili k ukrajinské armádě. Nedávno ale spojili síly s britským písničkářem Edem Sheeranem a vydali společný charitativní singl.

Bono při nedělním vystoupení vyzdvihl boj Ukrajinců za svobodu a pomodlil se za mír. "Lidé na Ukrajině nebojují jen za vaši svobodu, bojují za nás všechny, kteří milujeme svobodu," řekl. "Modlíme se, abyste si brzy užili trochu toho míru," dodal.

Irský zpěvák a kytarista Paul David Hewson, přezdívaný Bono, často pořádá charitativní koncerty a založil několik nadačních fondů. Již několikrát byl proto navržen na Nobelovu cenu za mír.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Návrh novely letošního státního rozpočtu předloží Stanjura vládě v červenci

Návrh novely letošního státního rozpočtu předloží ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) vládě v červenci, řekl ve středu na tiskové konferenci. Do té doby budou podle něj schválena některá další opatření v souvislosti s energetickou krizí, budou k dispozici také přesnější data o hospodaření státu. Doplnil, že podle dubnového makroekonomického výhledu bude v letošním rozpočtu nejvýše 15 miliard korun dodatečných příjmů ve srovnání se schváleným rozpočtem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy