Herec Ian McKellen odmítl milionovou nabídku. Podnikatel chtěl, ať ho oddá v kostýmu Gandalfa

Magazín Magazín
22. 8. 2016 22:00
Herec Ian McKellen odmítl nabídku podnikatele Seana Parkera, aby na jeho svatbu přišel v kostýmu čaroděje Gandalfa. Podle zahraničních médií měl podnikatel 77letému herci nabídnout 1,5 milionu dolarů (v přepočtu necelých 36 milionů korun).
Ian McKellen (Hobit: Šmakova dračí poušť).
Ian McKellen (Hobit: Šmakova dračí poušť). | Foto: Warner Bros.

Ian McKellen, představitel filmového Gandalfa, se vzdal doslova milionové nabídky podnikatele Seana Parkera, který chtěl po 77letém herci, aby přišel na jeho svatbu v kostýmu slavného čaroděje z Pána prstenů a oddal ho. Píše o tom The Mail on Sunday.

„Nabídli mi jeden a půl milionu dolarů, abych oddal jeden slavný pár v Kalifornii, což bych možná udělal, ale podmínkou bylo, že budu mít kostým Gandalfa,“ nechal se slyšet McKellen. „Tak jsem řekl, že se omlouvám, ale Gandalf svatby nedělá.“

Slova Iana McKellena přitom nejsou zcela pravdivá, v roce 2013 se právě v kostýmu čaroděje z Pána prstenů a Hobita objevil na svatbě svého hereckého kolegy a přítele Patricka Stewarta.

Šestatřicetiletý Sean Parker kontaktoval McKellena přes společného známého. Podnikatel, jehož jmění se odhaduje na 2,4 miliardy dolarů, patří mezi spoluzakladatele hudební sítě Napster a je akcionářem Facebooku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy