Hudebník IAMX se vrací do Prahy. Bez deprese a s novou deskou přijede do MeetFactory

Kultura Kultura
15. 12. 2017 17:07
Bývalý člen kapely Sneaker Pimps Chris Corner, který si říká IAMX, se 17. března 2018 vrátí do Prahy. V MeetFactory zahraje písničky z nového alba Alive In New Light, jež vychází na začátku února. V pořadí osmé album představuje oslavu osvobození se od démonů, kteří Cornera dlouhodobě sužovali: hudebníka trápila deprese, o níž byly desky Metanoia (2015) a Unfall (2017). Deska zachycuje tuto proměnu ve fázi, kdy „už nejste, kým jste byl, ale ještě úplně nejste ani tím, kým se na konci máte stát“. Novou skladbu Mile Deep Hollow představila poslední odvysílaná epizoda detektivního seriálu How To Get Away With Murder (Vražedná práva) americké stanice ABC.
Video: YouTube
 

Právě se děje

před 1 minutou

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy