Hudebník IAMX se vrací do Prahy. Bez deprese a s novou deskou přijede do MeetFactory

Kultura Kultura
15. 12. 2017 17:07
Bývalý člen kapely Sneaker Pimps Chris Corner, který si říká IAMX, se 17. března 2018 vrátí do Prahy. V MeetFactory zahraje písničky z nového alba Alive In New Light, jež vychází na začátku února. V pořadí osmé album představuje oslavu osvobození se od démonů, kteří Cornera dlouhodobě sužovali: hudebníka trápila deprese, o níž byly desky Metanoia (2015) a Unfall (2017). Deska zachycuje tuto proměnu ve fázi, kdy „už nejste, kým jste byl, ale ještě úplně nejste ani tím, kým se na konci máte stát“. Novou skladbu Mile Deep Hollow představila poslední odvysílaná epizoda detektivního seriálu How To Get Away With Murder (Vražedná práva) americké stanice ABC.
Video: YouTube
 

Právě se děje

před 34 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy