Zpěvák Cliff Richard nebude stíhán za zneužití mladistvých. Nenašly se důkazy, uvedla policie

mad
16. 6. 2016 13:11
Britský zpěvák Cliff Richard nebude čelit obžalobě ze sexuálního zneužití mladistvých. Policie po 22 měsících vyšetřování konstatovala, že důkazy ohledně údajného zneužití čtyř chlapců v letech 1958 až 1983 jsou nedostatečné a že vůči zpěvákovi nebude podána žaloba. Richard se ke kauze opakovaně vyjádřil a řekl, že nikoho nezneužil a že jeho jméno bylo zmíněno dříve, než ho policie vyslechla. "Jak by mohly existovat důkazy k něčemu, co se nikdy nestalo," řekl zpěvák a dodal, že nemá tušení, odkud se "absurdní obvinění vzala". Policie se zpěvákovi omluvila za způsobené nepříjemnosti a v prohlášení uvedla, že vyšetřování stálo zhruba 800 tisíc liber, což je více než 27 milionů korun.
Zpěvák Cliff Richard
Zpěvák Cliff Richard | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy