Zpěvačka Kirschner vydává novou desku. S pomocí evropských kolegů stvořila experimentální album

ČTK ČTK
8. 10. 2015 17:00
Jana Kirschner vydává nové album Moruša Remixed. To si mohou fanoušci poslechnout a zároveň koupit na jejím podzimním turné. Na desce spolupracovalo na 23 interpretů, kteří slovenské zpěvačce pomohli oprášit její starší hity.
Jana Kirschner
Jana Kirschner | Foto: Facebook / Jana Kirschner

Bratislava - Populární slovenská zpěvačka Jana Kirschner vydává nové album, na kterém spolupracovala s umělci ze Slovenska i zahraničí. Nová deska bude v prodeji už na nadcházejícím zpěvaččině turné po slovenských městech, informovala agentura Propaganda House.

Nové album s názvem Moruša: Remixed vychází z dřívějších dvou alb této šestatřicetileté zpěvačky. Na jeho přípravě spolupracovali producenti z několika zemí včetně mexické umělkyně Laury Luny Castillové, která žije v Praze.

"Dali jsme dohromady asi 23 lidí z celé Evropy. Skladby si vybírali sami z mých dvou posledních alb Moruša: Biela a Moruša: Čierna. Dali jim svůj vlastní zvuk a vzniklo z toho pestré, experimentální album," uvedla Kirschner.

Nová deska čítá 12 remixů a obsahuje více než 70 minut hudby. "Je to projekt, který není typický pro slovenský trh, ale právě proto si myslím, že by mohl být zajímavý," poznamenala zpěvačka.

Album Moruša: Remixed bude zájemcům k dispozici již na aktuálním turné Jany Kirschner, která do konce měsíce vystoupí v osmi slovenských městech.

Své první album vydala Kirschner v roce 1996. O rok později zpěvačku slovenská Hudební akademie ocenila titulem Objev roku. V roce 2000 se rodačka z Martina prosadila na českém trhu deskou V cudzom meste.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
Další zprávy