Živý přenos: Celý svět se loučí s Lemmym. Připijte si naposledy na zpěváka Motörhead

Kultura Kultura
9. 1. 2016 23:30
V Hollywoodu se uskutečnilo poslední rozloučení se zpěvákem heavymetalové kapely Motörhead, který zemřel ve věku 70 let 28. prosince po krátkém boji s agresivní rakovinou. Členové skupiny a pozůstalí již dříve oznámili, že pohřeb Iana ‘Lemmyho’ Kilmistera je živě streamován na YouTube, aby se s ním mohli rozloučit všichni fanoušci z celého světa. "Jděte do svého oblíbeného baru nebo klubu, kde mají dobré internetové připojení, a připijte si s námi," napsali na svém Facebooku zbylí členové kapely. Obřad si na YouTube pustily statisíce lidí.
Video: YouTube
 

Právě se děje

před 53 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy