Zemřel slavný americký country zpěvák Kenny Rogers, bylo mu 81 let

ČTK ČTK
21. 3. 2020 8:39
V 81 letech zemřel slavný americký country zpěvák, pianista a kytarista Kenny Rogers, jehož písně se umisťovaly vysoko také v popových hitparádách. Podle agentury AP úmrtí v sobotu oznámil jeho agent.
Zpěvák Kenny Rodgers.
Zpěvák Kenny Rodgers. | Foto: ČTK

Zřejmě nejvíc proslul písní o válečném veteránovi Ruby, Don't Take Your Love to Town, kterou pod názvem Ruby, nechtěj mi lásku brát měl v repertoáru i český zpěvák Pavel Bobek.

Rogers zemřel doma ve městě Sandy Springs ve státě Georgia. Podle svého agenta Keitha Hagana se nacházel v hospicové péči a zemřel přirozenou smrtí.

Hudebník s charakteristickým nakřáplým hlasem, narozený v texaském Houstonu, prodal desítky milionů desek, vyhrál tři ceny Grammy a stal se hvězdou několika televizních filmů založených na jeho hitu The Gambler či dalších.

V 70. a 80. letech minulého století to z něj učinilo hvězdu prvního formátu. Rogersově kariéře se dařilo 60 let, než v roce 2017 ve svých 79 letech přestal vystupovat.

Kenny Rogers se kromě hudby a televize věnoval také podnikání, po vrcholu slávy v 90. letech minulého století například otevřel vlastní řetězec s rychlým občerstvením. Činný byl též v charitě, podporoval Červený kříž a vystoupil po boku mnoha dalších hvězd v písni We Are The World, jejímž cílem bylo ukončit hladomor ve světě.

Rogersova rodina vzhledem k pandemii způsobené koronavirem plánuje malý obřad v rodinném kruhu. Větší veřejná akce se bude konat později.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy