Zemřel slavný americký country zpěvák Kenny Rogers, bylo mu 81 let

ČTK ČTK
21. 3. 2020 8:39
V 81 letech zemřel slavný americký country zpěvák, pianista a kytarista Kenny Rogers, jehož písně se umisťovaly vysoko také v popových hitparádách. Podle agentury AP úmrtí v sobotu oznámil jeho agent.
Zpěvák Kenny Rodgers.
Zpěvák Kenny Rodgers. | Foto: ČTK

Zřejmě nejvíc proslul písní o válečném veteránovi Ruby, Don't Take Your Love to Town, kterou pod názvem Ruby, nechtěj mi lásku brát měl v repertoáru i český zpěvák Pavel Bobek.

Rogers zemřel doma ve městě Sandy Springs ve státě Georgia. Podle svého agenta Keitha Hagana se nacházel v hospicové péči a zemřel přirozenou smrtí.

Hudebník s charakteristickým nakřáplým hlasem, narozený v texaském Houstonu, prodal desítky milionů desek, vyhrál tři ceny Grammy a stal se hvězdou několika televizních filmů založených na jeho hitu The Gambler či dalších.

V 70. a 80. letech minulého století to z něj učinilo hvězdu prvního formátu. Rogersově kariéře se dařilo 60 let, než v roce 2017 ve svých 79 letech přestal vystupovat.

Kenny Rogers se kromě hudby a televize věnoval také podnikání, po vrcholu slávy v 90. letech minulého století například otevřel vlastní řetězec s rychlým občerstvením. Činný byl též v charitě, podporoval Červený kříž a vystoupil po boku mnoha dalších hvězd v písni We Are The World, jejímž cílem bylo ukončit hladomor ve světě.

Rogersova rodina vzhledem k pandemii způsobené koronavirem plánuje malý obřad v rodinném kruhu. Větší veřejná akce se bude konat později.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy