Zemřel kytarista The Eagles Glenn Frey. Spoluautorovi Hotelu California bylo 67 let

ČTK ČTK
19. 1. 2016 5:46
Kytarista a zakládající člen americké skupiny The Eagles Glenn Frey zemřel. Spoluautorovi slavné písně Hotel California bylo 67 let. "V posledních týdnech srdnatě bojoval, žel však podlehl komplikacím," napsali blízcí na Facebooku s tím, že trpěl záněty žlučovodů, kloubů a zápalem plic. Frey založil The Eagles v roce 1970 v Los Angeles společně s bubeníkem Donem Henleyem, kytaristou Berniem Leadonem a baskytaristou Randym Meisnerem. Album Hotel California z roku 1976 se řadí mezi nejlepší rockové desky všech dob. Spolu s výběrem hitů skupiny z první poloviny 70. let se dostalo i mezi nejprodávanější alba historie. Kapela, která získala šest hudebních cen Grammy, se rozpadla v roce 1980.
Glen Frey, zakládající člen skupiny The Eagles, na archivním snímku z roku 2011.
Glen Frey, zakládající člen skupiny The Eagles, na archivním snímku z roku 2011. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy