Zemřel Ken Hensley. Klávesistovi rockové skupiny Uriah Heep bylo 75 let

ČTK ČTK
5. 11. 2020 20:20
Ken Hensley, který v britské rockové skupině Uriah Heep hrál na klávesové nástroje, zemřel ve věku 75 let doma ve Španělsku. Ve čtvrtek to oznámil britský tisk s odvoláním na hudebníkova bratra.
Ken Hensley zemřel ve věku 75 let ve svém domově ve Španělsku.
Ken Hensley zemřel ve věku 75 let ve svém domově ve Španělsku. | Foto: ČTK/imago stock&people

"Píši s těžkým srdcem, abych oznámil, že můj bratr Ken Hensley ve středu večer pokojně zemřel. Jeho krásná manželka Monica byla po jeho boku a utěšovala Kena v posledních minutách, kdy byl s námi," napsal hudebníkův bratr Trevor Hensley na Facebooku.

"Všichni jsme zničení touto tragickou a neuvěřitelně neočekávanou ztrátou a prosíme vás, abyste nám poskytli nějaký prostor a čas, abychom se s tím vyrovnali. Ken bude zpopelněn při soukromém obřadu ve Španělsku," dodal.

Kapela Uriah Heep se proslavila především v 70. letech minulého století. Hensley v ní hrál v letech 1970 až 1980 a podílel se na většině skladeb. Mezi Hensleyho skladatelské počiny patřil hit Lady in Black. Ten získal oblibu také v někdejším Československu, kde se často hrál u táboráků s lehce "protistátním" textem, jenž se do antologie Po práci legraci dostal pod názvem Somrácká hymna. Coververzi hitu natočila v 90. letech skupina Arakain.

Na obalu původního vydání desky Hensley tvrdil, že ho inspirovala skutečná příhoda, kdy jej v depresi navštívila farářova dcera. Nakonec se zrodil text o tom, že zlo nelze porazit zlem. Později ale autor v jednom interview uvedl, že s dívkou, která jej inspirovala, se nikdy nesetkal, viděl ji prý jen oknem z hotelového pokoje.

Nedávno, 19. září, zemřel také někdejší bubeník Uriah Heep Lee Kerslake, který v 73 letech podlehl rakovině prostaty.

 

Právě se děje

před 18 minutami

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy