reklama
 
 

Zemřel hudebník Ota Petřina, skládal pro Neckáře či Janů

12. 7. 2015 13:00
Byl považován také za jednoho z nejlepších rockových kytaristů v zemi.

Praha -  Ve věku 66 let zemřel v sobotu kytarista, skladatel a zpěvák Ota Petřina. Hudbu a texty psal například pro Václava Neckáře, Petru Janů či C-K Vokál.

Byl znám především ze spolupráce s hvězdami někdejšího popu, znalci ho ale také označovali za jednoho z nejlepších rockových kytaristů v zemi. Svůj vztah k rocku dával ostatně najevo vždy svým vzhledem - kvůli dlouhým vlasům, které odmítl ostříhat, nesměl za totality 14 let vystupovat a pracoval pouze ve studiu.

Mezi jeho největší hity patří například Nautilus, Tenhle vítr jsem měl rád či Motorest.

Skladatel a kytarista Petřina vystudoval pražskou konzervatoř a poté se uchytil v hudebním divadle Rokoko a Tanečním orchestru Československého rozhlasu. Později hrál v doprovodném orchestru tria Golden Kids (Marta Kubišová, Helena Vondráčková, Václav Neckář), pro které napsal své první písně.

Poté několik let vedl Neckářovu doprovodnou kapelu Bacily. Hudbu i texty psal nejen pro Neckáře, ale i třeba pro C & K Vocal, Luboše Pospíšila a Petru Janů, zahrál si například i se skupinou Katapult. Náročnější skladby pak zařadil na své sólové desky Super-robot (1978) a Pečeť (1983).

autoři: ČTK, Magazín | 12. 7. 2015 13:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama