"Závěrečná oslava". Rocková skupina Kiss ohlásila poslední světové turné

ČTK ČTK
21. 9. 2018 6:41
Skupina oznámila, že uspořádá své poslední turné nazvané End of the Road (Konec cesty).
Foto: Reuters

Washington - Populární americká rocková kapela Kiss uvedla, že uspořádá své poslední světové turné. Program koncertů hudebníci zveřejní v nadcházejících týdnech, informuje televize CBS .

To, že zorganizuje své poslední turné, skupina oznámila ve středu při vysílání populární talentové soutěže Amerika má talent. Turné ponese název End of the Road, tedy Konec cesty.

"Vše, co jsme vybudovali, a vše, co jsme dobyli v posledních čtyřech dekádách, by se neuskutečnilo bez milionů lidí po celém světě, kteří zaplnili kluby, arény a stadiony," uvedli Kiss v prohlášení.

"Toto bude závěrečná oslava pro ty, kteří nás viděli, a poslední šance pro ty, kteří nás ještě neviděli," dodali muzikanti. Nadcházející turné označili za své dosud největší.

Skupina Kiss byla založena v roce 1973. Za tu dobu vydala 20 studiových, osm koncertních a 13 kompilačních alb. V letech 2000 až 2002 měla turné The Farewell Tour, které již tehdy označila za své poslední.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy