Začíná Hip Hop Kemp. Největší hvězdou největšího žánrového festivalu je raper a aktivista Common

Kultura Kultura
15. 8. 2017 16:37
Největší hvězdou letošího Hip Hop Kempu, který se uskuteční od 17. do 19. srpna na letišti v Hradci Králové, je raper Common. Kromě hudby se věnuje i herectví a angažuje se v boji za práva zvířat, podporuje nemocné HIV a menšiny.
Video: YouTube / Common

Večírkem pro nedočkavé začne ve středu 16. srpna největší hiphopový festival Hip Hop Kemp, na který pravidelně přijíždí okolo dvaceti tisícovek návštěvníků. Hlavní program proběhne na letišti v Hradci Králové od 17. do 19. srpna. 

Největším lákadlem letošního programu je americký raper, herec a aktivista Common. "Před šestnácti lety jsme neměli tu drzost byť jen snít, že by se to mohlo povést. V roce 2017 je to realita a Common přijíždí," říká dramaturg akce David Maryško.

Pětačtyřicetiletý Common (vlastním jménem Lonnie Rashied Lynn Jr.) vydal jedenáct alb, třikrát získal Grammy, spolupracoval s Erykou Badu, Kanye Westem nebo Johnem Legendem, s nímž nazpíval píseň Glory z angažovaného filmu Selma. Získal za ni Zlatý glóbus i Oscara. Ve třiceti snímcích také sám hrál. 

Mezi další hvězd patří i mladý Masego, jehož popularita raketově stoupá. V žilách mu koluje jamajská krev, propojuje trap, house a jazz a řada lidí o něm mluví jako o kombinaci Michaela Jacksona, Pharrella Williamse a Jamieho Foxxe.

Z českých a slovenských jmen nebudou chybět Vladimir 518, Marpo, H16, Prago Union, Paulie Garand & Kenny Rough, Supa & Jožiš Bangerer a Pio Squad. Celkem na Hip Hop Kempu vystoupí na osmi pódiích 500 účinkujících.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy