Yamaha, Roland, Fender a další. Praha má po letech hudební veletrh

ČTK ČTK
8. 9. 2022 13:14
Po 13 letech se v Praze uskuteční hudební veletrh. Vznikl z akce zvané Festiwall a koná se od tohoto pátku 9. do neděle 11. září v modřanském areálu společnosti Kytary.cz.
Veletrh se koná v modřanském areálu společnosti Kytary.cz.
Veletrh se koná v modřanském areálu společnosti Kytary.cz. | Foto: Brainzone Promotion

Na ploše 1400 metrů čtverečních zájemci uvidí výstavní expozice představitelů světového i domácího hudebního průmyslu, mohou navštívit koncerty a workshopy nebo výstavu vybavení slavného kytaristy Radima Hladíka, kterou zapůjčil jeho syn. Hladík zemřel před šesti lety devětašedesátiletý.

"Hudebníci, producenti, milovníci hudby a nástrojů, ale i učitelé ze základních uměleckých škol a další uvidí na jednom místě renomované nadnárodní giganty i menší české výrobce a kytaráře. Zjistí, jaké jsou novinky v hudebních technologiích, ale i u výrobců hudebních nástrojů," říká Filip Černý, marketingový ředitel Kytary.cz.

Na veletrh dorazí zástupci značek Yamaha, Roland, Fender, Hammond, Ibanez, Meinl, Tama, Hohner, Nord nebo Taylor. Odborná veřejnost se může těšit také na menší tuzemské výrobce kytar a vybavení pro hudebníky.

Zároveň s hudebním veletrhem se ve stejné lokalitě koná třídenní akce Festiwall. Kromě koncertní pocty Radimu Hladíkovi se představí například britský kytarový youtuber Chris Buck a jeho kapela Cardinal Black, hlavní scénu opanuje fusion-jazz-metalová skupina Panzerballett s hostujícím bubeníkem Virgilem Donatim. Přijedou též kytaristky Lari Basilio a Yasi Hofer.

Českou scénu zastoupí Jiří Schmitzer, bubeník Miloš Meier, písničkář Justin Lavash nebo youtuberské duo #kumst.

Hudebníci i kapely mohou na místě navštívit semináře hudebního managementu, plánování turné v zahraničí, digitální distribuce hudby nebo produkce a zvukového designu. S diváky se o zkušenosti podělí přední čeští interpreti a producenti jako Michal Pavlíček, Petr Ostrouchov, Beata Hlavenková či Lukáš Chromek. Celodenní vstupenka na veletrh stojí 99 korun, na všechny tři dny Festiwallu vyjde v předprodeji na 490 korun.

Projekt Festiwall existuje od roku 2016. Za tu dobu představil desítky koncertů a workshopů i stovky hudebních nástrojů. Doposud doprovodná akce měla každý rok větší ohlas, až se letos proměnila ve veletrh.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hurikán Ian má v USA stovky obětí, tisíce lidí čekají na záchranu, píší tamní média

Hurikán Ian si podle nepotvrzených zpráv ve floridském okrese Lee vyžádal stovky obětí na životech. "Nemám potvrzená čísla, ale vím určitě, že počet úmrtí je ve stovkách. Máme tisíce lidí, kteří čekají na záchranu," řekl stanici ABC šerif okresu Lee Carmine Marceno. Zastupitel sousedního okresu Charlotte Chris Constance stanici CNN potvrdil šest úmrtí.

V Lee se nacházejí města Fort Myers a Cape Coral, která dnes floridský guvernér Ron DeSantis označil za "zdevastovaná".

Bouře Ian ve středu udeřila na západní pobřeží Floridy silou hurikánu čtvrtého stupně s rychlostí větru až 241 kilometrů v hodině. K evakuaci přiměla přes 2,5 milionu lidí a podle guvernéra způsobila nejhorší záplavy ve státě za posledních 500 let.

Bez proudu je nyní na Floridě podle monitorovacího serveru PowerOutage přes 2,6 milionu odběratelů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Šéf České pošty Knap měl odejít na konci září, ve funkci zatím zůstává

Generální ředitel České pošty Roman Knap, který měl odejít na konci září, ve funkci zatím zůstává. Ministerstvo vnitro po dohodě s odborníky vypíše výběrové řízení v říjnu, výsledky by mělo mít do konce roku. Knap do té doby ve vedení státního podniku zůstane. Informace, které ve čtvrtek na webu zveřejnily Hospodářské noviny (HN), potvrdil mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) HN potvrdil, že vláda nyní musí rozhodnout o tom, jaké služby bude Česká pošta provozovat, aby bylo možné udržet jejich financování. Nový ředitel má podle něj udělat z pošty, která podle něj není v dobré kondici, konkurenceschopnou firmu.

Vláda má o dalším směřování České pošty rozhodnout během podzimu Samotný proces transformace chce Rakušan nechat na generálním řediteli, který vzejde z výběrového řízení. Od původního záměru vypsat tendr už v létě upustil ministr po dohodě s experty.

"Odborníci nám tvrdili, že vypisovat řízení na takto exponovanou manažerskou funkci v letních měsících je úplný nesmysl. Podmínky budou zveřejněny 3. října a dokončeno bude určitě do konce tohoto roku," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy