Wohnout vypíšou Fixu na společném turné. Začne v říjnu

ČTK ČTK
28. 7. 2015 14:01
Turné odstartuje koncem října a kapely Wohnout a Vypsanou fixu čeká tucet koncertů.
Vypsaná fiXa a Wohnout opět společně
Vypsaná fiXa a Wohnout opět společně | Foto: Turner

Praha – Po více než dvou letech od úspěšného turné s názvem V+W avizují Vypsaná fixa a Wohnout návrat na pódia kulturních domů. Turné přinese celkem 12 zastávek napříč Českou republikou. Začíná 31. října v Sušici a skončí 19. prosince v České Lípě.

"O společném turné jsme uvažovali již delší dobu. To minulé bylo super a překvapivě dobře fungovalo. Příznivci našich kapel se krásně smíchali v jeden velký "vypsanofixowohnoutí" kotel. Pokračování nakonec vyšlo až letos, takže se těšíme, že si to celé zase zopakujeme a na naše předchozí turné poctivě navážeme," uvedl frontman Vypsané fixy Márdi.

Obě kapely v loňském roce shodně vydaly nová alba. Wohnout natočil desku Laskonky a Kremrole a Vypsaná fixa Krásný smutný den. "Bude to takový best of obou skupin, ale chystáme další překvapení, které průběžně odtajníme během léta," dodal Márdi.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Švejdar odvolá policejního ředitele Husáka, který se zúčastnil večírku v Teplicích

"Po dnešním jednání s plukovníkem Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení. Plukovník Husák mě požádal o možnost čerpání řádné dovolené, jíž jsem vyhověl," uvedl na svém Twitteru policejní prezident Jan Švejdar.

Husák se společně s dalšími desítkami lidí navzdory platným opatřením zúčastnil narozeninové oslavy bývalého poslance Petra Bendy v teplickém hotelu. Husáka k vyvození osobní odpovědnosti vyzval již i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). "Pokud tam pan ředitel Husák byl, platí pro něj stejná pravidla jako pro ostatní. Dopustil by se tím porušení vládních nařízení a očekávám, že z toho buď okamžitě vyvodí osobní odpovědnost, nebo to s ním pan policejní prezident, jako jeho přímý nadřízený, okamžitě kázeňsky vyřeší," řekl Hamáček.

Spolu s Husákem se oslavy zúčastnil také poslanec a šéf Národní sportovní agentury, který již na svůj poslanecký mandát rezignoval. Na oslavě se objevil také expremiér Jiří Paroubek nebo politik Jiří Šlégr.

Zdroj: Domácí
Další zprávy