Wanastovky fanouškům: Stáhněte si dárek

Jitka Gráfová
14. 12. 2006 9:00
Exkluzivně - Kapela Wanastowi Vjecy nadělila svým fanouškům vánoční dárek. Na Showbizz.cz si můžete stáhnout jejich celou skladbu.
Foto: SONY BMG

Skupina vybrala třináctou píseň z nového alba Torpédu nazvanou Kde je český král?

Jeho přípravy začaly už v listopadu 2005 a celkem vzniklo kolem čtyřiceti písní; do finální fáze jich kapela dotáhla pětadvacet a na desku nakonec zařadila třináct a jeden bonus - Kodymovu oblíbenou  Pal vocuď! z repertoáru Hudby Praha.

"Přesně tohle je podle mě oblíbené téma hudebních publicistů. Že po kapelách pořád chtějí něco nového, nějakou progresi. My jsme rocková skupina, nic víc a nic míň. Já jsem přesvědčen o tom, že rocková muzika jako druh moderního umění své vrcholné období měla před třiceti lety," charakterizuje Kodym desku, na které opět zní řada exotických nástrojů.

Ve studiu se spolu s P.B.Ch. obklopili kromě elektrických a akustických kytar dobrem, banjem, apalačským dulcimerem ale niněrou, charangem, sitáremgopichandem, barokním klarinetem nebo - skleničkami.

Deska má u fanoušků úspěch, dlouho se objevovala na prvních dvou příčkách domácího žebříčku nejprodávanějších alb. Ostatně už na křtu P.B.Ch. a Kodym převzali zlaté desky od svého vydavatelství SonyBMG; ty se v Česku udělují za více než 7 500 prodaných alb

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Nehoda dvou osobních aut uzavřela dočasně dálnici D6 u Kynšperka

Dálnici D6 u Kynšperka nad Ohří ve čtvrtek k večeru uzavřela dočasně nehoda dvou osobních aut. Policie uvedla, že při nehodě byli dva lidé lehce zraněni. Dálnice je kvůli vyšetřování nehody dočasně uzavřena ve směru z Karlových Varů na Cheb, informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Podle policie je na silnici v těchto místech souvislá vrstva sněhu. Podmínky na silnicích se v Karlovarském kraji zhoršily už odpoledne, kdy při teplotách pod nulou začalo nejprve pršet a vpodvečer se déšť změnil na sněžení.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Dohoda o Turówu může být během několika týdnů, řekl premiér Fiala

Česko-polská jednání o těžbě v polském hnědouhelném dole Turów lze podle premiéra Petra Fialy dovést k dohodě v řádu několika týdnů. Chce kompromis přijatelný pro Českou republiku, Polsko i Liberecký kraj. V pořadu Českého rozhlasu Dvacet minut Radiožurnálu dnes předseda vlády uvedl, že je v kontaktu se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým.

Oba podle něj chtějí dohodu, která bude oboustranně přijatelná, a to i pro Liberecký kraj, kterého se rozšíření těžby dotýká. "Je reálné to dovést do konce v řádu několika týdnů," uvedl Fiala na dotaz ohledně termínů.

V jednáních podle premiéra zůstávají problémové body, které je třeba odblokovat, a není v zájmu nikoho zůstat bez dohody. Po středečním jednání vlády Fiala uvedl, že dohodu zatím podepsat není možné. Dvěma hlavními problémy zůstávají výše finančních kompenzací a délka soudního dohledu.

Praha vede kvůli dolu s Varšavou spor, rozšíření těžby předloni Polsko povolilo bez ohledu na námitky české strany. Česko se kvůli tomu obrátilo na Soudní dvůr EU, který loni v květnu nařídil Polsku předběžným opatřením zastavit práce. Poláci to odmítají a zpochybňují i dopady na české území.

Česko podle návrhu smlouvy trvá na náhradě 50 milionů eur (zhruba 1,22 miliardy korun) za škody způsobené těžbou, Polsko nabídlo 40 milionů eur (zhruba 980 milionů korun). Spor trvá také u požadavku na desetiletou délku soudního dohledu. Varšava by souhlasila jen s dvouletým dohledem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.

Zdroj: ČTK
Další zprávy