Vzory amerických dětí? Paris a Britney

bleskově.cz
5. 3. 2007 10:08
New York - Dědička hotelového impéria Paris Hilton, zpěvačka Britney Spears nebo herečka Lindsay Lohan jsou miláčky amerických dívek.
Foto: Aktuálně.cz

Ty se chtějí oblékat jako ony a touží žít jejich životy. Neustálé večírky, drogové úlety, odvykací kúry či bulvárním tiskem vděčně šířené fotografie těchto novodobých ikon bez spodního prádla však vedou k zamyšlení nad tím, jaký mají tyto "vzory" na současnou americkou mládež vliv.

Americký časopis Newsweek provedl před nedávnem průzkum, z něhož vyplynulo, že 77 procent Američanů je přesvědčeno, že vliv Britney, Paris a Lindsay na mladé dívky je až příliš velký. Nejde však jen o teenagery. 

Foto: Aktuálně.cz

Julie Sebrowski, která učí na prvním stupni základní školy v kalifornském San Diegu, je svědkem napodobování celebrit už u sedmiletých žaček.

VÍCE ČTĚTE ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy