Vzory amerických dětí? Paris a Britney

bleskově.cz
5. 3. 2007 10:08
New York - Dědička hotelového impéria Paris Hilton, zpěvačka Britney Spears nebo herečka Lindsay Lohan jsou miláčky amerických dívek.
Foto: Aktuálně.cz

Ty se chtějí oblékat jako ony a touží žít jejich životy. Neustálé večírky, drogové úlety, odvykací kúry či bulvárním tiskem vděčně šířené fotografie těchto novodobých ikon bez spodního prádla však vedou k zamyšlení nad tím, jaký mají tyto "vzory" na současnou americkou mládež vliv.

Americký časopis Newsweek provedl před nedávnem průzkum, z něhož vyplynulo, že 77 procent Američanů je přesvědčeno, že vliv Britney, Paris a Lindsay na mladé dívky je až příliš velký. Nejde však jen o teenagery. 

Foto: Aktuálně.cz

Julie Sebrowski, která učí na prvním stupni základní školy v kalifornském San Diegu, je svědkem napodobování celebrit už u sedmiletých žaček.

VÍCE ČTĚTE ZDE

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy