Vykoupej nás v krvi. Kanye West vydal singl o rasismu a víře

Reuters Reuters
1. 7. 2020 17:33
Aplaus i kritiku sklízí americký raper Kanye West po vydání nového singlu o rasismu a víře. Zveřejnil ho v úterý, den poté, co pogratuloval své ženě Kim Kardashianové k dosažení miliardového majetku.
Singl Wash Us In The Blood bude součástí Westova příštího alba. | Video: Kanye West

Na sociálních sítích uživatelé odsuzují Westa za to, že se vychloubá bohatstvím v době, kdy kvůli pandemii koronaviru přes 36 milionů Američanů ztratilo práci.

Kim Kardashianová s Kanyem Westem
Kim Kardashianová s Kanyem Westem | Foto: Reuters

Několik hodin nato raper vydal emocionální píseň a videoklip Wash Us in the Blood. Kombinuje náboženské motivy s odkazy na systémový rasismus v USA a obrazy nedávných protestů v amerických ulicích kvůli černochům zabitým bílými policisty.

Skladbu, ve které hostuje raper a zpěvák Travis Scott, někteří kritici považují za nejlepší, jakou West v posledních letech natočil.

Britský deník Guardian ji označil za "neuvěřitelně silnou výpověď o rase a víře", která předkládá "apokalyptickou vizi USA". Singl bude součástí Westova příštího, v pořadí desátého studiového alba God's Country.

Jmění raperovy manželky Kim Kardashianové přesáhlo odhadovanou hodnotu jedné miliardy dolarů poté, co v její módní značce KKW koupila dvacetiprocentní podíl kosmetická firma Coty. Kanye West následně zatweetoval, jak je "neuvěřitelně hrdý, že se má krásná žena Kim Kardashianová Westová oficiálně stala miliardářkou".

"Ustála jsi ty nejbláznivější bouře a teď Bůh svítí na tebe a naši rodinu," dodal. 

Po dohodě o prodeji podílu kosmetické firmě Coty časopis Forbes v úterý odhadl jmění Kardashianové na 900 milionů dolarů, ne na miliardu dolarů.

"Všichni sdílíme tvoje nadšení, Kanye, tohle je přesně ten typ zprávy, na který čekal svět momentálně devastovaný globální pandemií a ekonomickou katastrofou," reagoval na Twitteru sarkasticky britský moderátor Piers Morgan.

Sám Kanye West dle Forbesu disponuje 1,3 miliardy dolarů. Minulý týden raper podepsal smlouvu na deset let se společností Gap, která začne vytvářet módní výrobky podle Westova oblečení Yeezy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

před 18 minutami

Německo zadrželo ruského univerzitního vědce, podle prokuratury byl špionem

Německo zadrželo ruského vědce působícího na jedné z německých univerzit, který přinejmenším od října 2020 pracoval pro ruské tajné služby. V pondělí to oznámila spolková prokuratura s tím, že Rusa policie zadržela v pátek ihned po získání zatykače.

Prokuratura bez bližších podrobností uvedla, že ruský občan Ilnur N. pracoval jako vědecký zaměstnanec na katedře přírodovědně-technického zaměření nejmenované německé univerzity. "Mezi říjnem 2020 a červnem 2021 se nejméně třikrát sešel s jedním příslušníkem ruské zpravodajské služby," uvedla prokuratura v prohlášení. V něm dále sdělila, že nejméně na dvou schůzkách zadržený Rus předal informace získané na univerzitě, za což jako odměnu dostal peníze v hotovosti.

Prokuratura rovněž uvedla, že u ruského vědeckého pracovníka podnikla domovní prohlídku a že prohledala také jeho pracoviště.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Švédský parlament vyslovil nedůvěru vládě premiéra Stefana Löfvena. Hlasování vyvolala pravicově populistická strana Švédští demokraté

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Meteorologové varovali před bouřkami, které mohou být v úterý v Čechách velmi silné. Problémy může způsobit přívalový déšť, nárazový vítr i krupobití.

Zdroj: ČTK
Další zprávy