Vychází knížkodeska Ukolébavky. Hlas Ewy Farné či Tomáše Kluse na ní doplňují obrazy Jaroslava Róny

Kultura
15. 11. 2017 12:31
Zpěvák Tomáš Klus, Ewa Farna a sestry Páchovy spojili síly s jedním z nejtalentovanějších textařů současnosti Robinem Králem a skladatelem Janem Lstibůrkem a připravili knížkodesku Ukolébavky. Písničky je podle Krále ideální poslouchat přímo při usínání, knihu s cédéčkem pro děti i dospělé pak doplnily snové ilustrace Jaroslava Róny. “Krátce jsem váhala, zda jsem pro Ukolébavky vhodná, když sama děti zatím nemám. Nakonec jsem však do spolupráce šla i díky skvělým umělcům, kteří na projektu pracují,” říká Ewa Farna s tím, že Lstibůrek je její bývalý kapelník a Král její současný textař.
Tomáš Klus nahrává ukolébavku.
Tomáš Klus nahrává ukolébavku. | Foto: Z natáčení Ukolébavek, Z natáčení Ukolébavek
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy