Vychází knížkodeska Ukolébavky. Hlas Ewy Farné či Tomáše Kluse na ní doplňují obrazy Jaroslava Róny

Kultura Kultura
15. 11. 2017 12:31
Zpěvák Tomáš Klus, Ewa Farna a sestry Páchovy spojili síly s jedním z nejtalentovanějších textařů současnosti Robinem Králem a skladatelem Janem Lstibůrkem a připravili knížkodesku Ukolébavky. Písničky je podle Krále ideální poslouchat přímo při usínání, knihu s cédéčkem pro děti i dospělé pak doplnily snové ilustrace Jaroslava Róny. “Krátce jsem váhala, zda jsem pro Ukolébavky vhodná, když sama děti zatím nemám. Nakonec jsem však do spolupráce šla i díky skvělým umělcům, kteří na projektu pracují,” říká Ewa Farna s tím, že Lstibůrek je její bývalý kapelník a Král její současný textař.
Tomáš Klus nahrává ukolébavku.
Tomáš Klus nahrává ukolébavku. | Foto: Z natáčení Ukolébavek, Z natáčení Ukolébavek
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy