Vychází knížkodeska Ukolébavky. Hlas Ewy Farné či Tomáše Kluse na ní doplňují obrazy Jaroslava Róny

Kultura Kultura
15. 11. 2017 12:31
Zpěvák Tomáš Klus, Ewa Farna a sestry Páchovy spojili síly s jedním z nejtalentovanějších textařů současnosti Robinem Králem a skladatelem Janem Lstibůrkem a připravili knížkodesku Ukolébavky. Písničky je podle Krále ideální poslouchat přímo při usínání, knihu s cédéčkem pro děti i dospělé pak doplnily snové ilustrace Jaroslava Róny. “Krátce jsem váhala, zda jsem pro Ukolébavky vhodná, když sama děti zatím nemám. Nakonec jsem však do spolupráce šla i díky skvělým umělcům, kteří na projektu pracují,” říká Ewa Farna s tím, že Lstibůrek je její bývalý kapelník a Král její současný textař.
Tomáš Klus nahrává ukolébavku.
Tomáš Klus nahrává ukolébavku. | Foto: Z natáčení Ukolébavek, Z natáčení Ukolébavek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy