Všichni máte na rukou krev, rapuje Vec ve skladbě, kterou dokončil po smrti Jána Kuciaka

Slovenská scéna má po víkendovém bratislavském koncertu pro Jána a Martinu další hudební vzkaz slovenské vládě. Raper Vec, jenž loni oživil legendární projekt Trosky, zveřejnil nekompromisní skladbu Krv na rukách. V necelých čtyřech minutách popisuje situaci na Slovensku, kde podle něj vládnou oligarchové, již rozdělují společnost a stát posouvají směrem k Rusku. Obviňuje i ty, kteří zapomněli, že vláda je služba. Neopomněl zmínit ani milion eur, které na tiskovou konferenci přinesl premiér Fico na tácku. Text, tehdy ještě bez hudby, přečetl Vec na zmiňovaném koncertu pro Jána a Martinu. V závěru Kuciakovi a Kušnírové píseň věnuje. "Promiňte, že jsme vás nedokázali ochránit," vzkazuje.
Video: Vec / YouTube
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy