Projděte se slavným Abbey Road. Natáčeli tu Beatles i U2

jaz
15. 6. 2015 10:00
Legendární nahrávací studio otevírá své brány a fanoušci si mohou konečně prohlédnout každý kout, ve kterém vznikaly největší hity od známých kapel.
Video: YouTube

Londýn – Nahrávací studio Abbey Road vytvořilo ve spolupráci se společností Google webovou aplikaci, díky které se bude moct vydat na prohlídku slavného studia úplně každý.

Přes tablet, počítač i mobilní telefon provede uživatele interaktivním rozhraním syn George Martina, producenta slavných The Beatles, a k technické stránce věci se vyjádří zvukař Mirek Stiles.

interaktivní aplikace od Google
interaktivní aplikace od Google | Foto: insideabbeyroad.com

Fanoušek jistě pozná exteriéry londýnské čtvrti Westminster a zvláště pak přechod pro chodce, kde vznikla slavná fotografie členů The Beatles. Prohlídka pokračuje hlavními dveřmi až do sálu, kde nahrávali Pink Floyd, U2, Radiohead nebo třeba Stevie Wonder.

V aplikaci je možné poslechnout si nejen skladby vzniklé v Abbey Road, ale namixovat si i vlastní hudbu.

Ve stopách slavných kapel se můžete vydat zde.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy