Projděte se slavným Abbey Road. Natáčeli tu Beatles i U2

jaz
15. 6. 2015 10:00
Legendární nahrávací studio otevírá své brány a fanoušci si mohou konečně prohlédnout každý kout, ve kterém vznikaly největší hity od známých kapel.
Video: YouTube

Londýn – Nahrávací studio Abbey Road vytvořilo ve spolupráci se společností Google webovou aplikaci, díky které se bude moct vydat na prohlídku slavného studia úplně každý.

Přes tablet, počítač i mobilní telefon provede uživatele interaktivním rozhraním syn George Martina, producenta slavných The Beatles, a k technické stránce věci se vyjádří zvukař Mirek Stiles.

interaktivní aplikace od Google
interaktivní aplikace od Google | Foto: insideabbeyroad.com

Fanoušek jistě pozná exteriéry londýnské čtvrti Westminster a zvláště pak přechod pro chodce, kde vznikla slavná fotografie členů The Beatles. Prohlídka pokračuje hlavními dveřmi až do sálu, kde nahrávali Pink Floyd, U2, Radiohead nebo třeba Stevie Wonder.

V aplikaci je možné poslechnout si nejen skladby vzniklé v Abbey Road, ale namixovat si i vlastní hudbu.

Ve stopách slavných kapel se můžete vydat zde.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy