VIDEO V hudební škole snů učí Glass, Rakim nebo Thundercat

Kultura Kultura
12. 2. 2014 17:21
Patnáct let Red Bull Music Academy připomíná dokumentární film What Difference Does It Make? od dokumentaristy a reklamního tvůrce Ralfa Schmerberga.
Podívejte se na ukázku z dokumentu What Difference Does It Make? | Video:

Praha - Co znamená žít hudbou nebo pro ni? Pro někoho snadná odpověď, pro dalšího nepochopitelná ztráta času. Pokud patříte k první skupině, nenechte si ujít dokumentární film What Difference Does It Make? o patnáctileté historii Red Bull Music Academy, vysněného workshopu pro všechny talenty z elektronické scény.

Stejnou otázku si kladli i lektoři z první Akademie v Berlíně v roce 1998 a zabývá se jí také autor filmu, režisér Ralf Schmerberg, oceňovaný dokumentarista a reklamní tvůrce.

Schmerberg a jeho tým Mindpirates loni na Red Bull Music Academy v New York City natočili mimořádný snímek o inspiraci, životě a výzvách v elektronické hudbě. Světová premiéra filmu What Difference Does It Make? se uskuteční v pondělí 17. února v 60 zemích najednou, ve 39 časových zónách.

V Česku bude mít dokument premiéru v pondělí 17. února v pražském kině Aero a v brněnském univerzitním kině Scala. Vstup je zdarma, počet míst je ovšem limitovaný kapacitou kin. Jak sehnat lístky, se dozvíte na redbull.cz/premiera, kde se uskuteční hned druhý den i digitální premiéra.

Foto: Aktuálně.cz

Unikátní film zachycuje hudební veličiny spjaté s Red Bull Music Academy Lee ‘Scratch’ Perryho, Briana Eno, Philipa Glasse, Giorgio Morodera, Erykah Badu, Nile Rodgerse, Rakim, Skream, Q-Tip, Bernie Worrella, Egyptian Lover, Kena Scott, Thundercat, Richie Hawtina, Jamese Murphyho, Debbie Harry, Stephen O’ Malleyho a mnoho dalších. Všichni se workshopu zúčastnili jako lektoři, studioví mentoři nebo participanti.

Další skvělá šance potkat se konceptem Red Bull Music Academy se naskytne 8. března v pražském klubu Cross, kde v rolích headlinerů vystoupí Dorian Concept a Patrick Pulsinger z Rakouska a řada interpretů z Česka i Slovenska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy