VIDEO Spider-Man Garfield a Arcade Fire bojují za práva gayů

Kultura Kultura
19. 5. 2014 16:13
Podívejte se na video k písni We Exist od Arcade Fire, v níž hraje hlavní roli mladíka hledajícího svou sexuální identitu Andrew Garfield.
Podívejte se na video k písni We Exist kapely Arcade Fire s Andrew Garfieldem v hlavní roli | Video:

Video - Záhada oholené hlavy, s níž se Andrew Garfield objevil na premiérovém turné k filmu Amazing Spider-Man 2 je vyřešena.

Mnozí hercovu proměnu připisovali přípravě na natáčení snímku Martina Scorseseho Silence, teď už je ale jasné, že za ní je natáčení klipu pro kapelu Arcade Fire k songu We Exist z alba Reflkektor.

Andrew Garfield v klipu Arcade Fire
Andrew Garfield v klipu Arcade Fire | Foto: Aktuálně.cz

Garfield v něm bojuje o svou sexuální orientaci, proto si také oholí hlavu, nasadí blond paruku, obleče dámské šaty a s růžovými očními stíny vyrazí hledat lásku do tradiční jižanské hospody a později i do festivalového davu.

Část videa vznikla na letošním festivalu Coachella. Frontman Arcade Fire Win Butler se klipem vyjadřuje k právům LGBT komunity. "Právo vzít si, koho chceš, je otázkou základních lidských práv," říká Butler.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy