VIDEO Poslechněte si nový song U2. A přispějte na charitu!

Kultura Kultura
3. 2. 2014 15:05
Píseň Invisible představila kapela U2 při Super Bowlu. Každé její stažení z iTunes nyní vygeneruje dolar pro Bonovu nadaci RED.
Poslechněte si song Invisible. | Video: Youtube

Video - U2 představili svou novou píseň Invisible při Super Bowlu. Je to druhý song z připravovaného třináctého alba kapely, jehož vydání se dá očekávat letos. Zazněl ve společné reklamě na Bank of America a Bonovu nadaci RED, která pomáhá lidem s AIDS, malárií a tuberkulózou.

Bank of America nyní daruje nadaci dolar za každé její stažení z iTunes až do celkové výše dvou milionů dolarů.

Podívejte se, jak vznikala píseň Invisible.
Podívejte se, jak vznikala píseň Invisible. | Video:

"Máme další píseň a jsme blíž k vydání alba," řekl Bono pro časopis Rolling Stone. "Připomínáme lidem, že stále ještě existujeme."

Zvláště druhou část Bonova vyjádření můžeme vnímat jako vtip. U2 totiž ve své čtyřicetileté kariéře prodali kolem 150 milionů nosičů, a tak o jejich existenci fanoušci rozhodně nepochybují, i když jejich zatím poslední desku No Line on the Horizon neprovázelo zrovna frenetické nadšení.

Nový song má opět elektronické pasáže, ale zní ve výsledku hodně podobně jako Coldplay, možná trochu připomíná i legendární Joy Division.

V listopadu už vydali U2 singl Ordinary Love, který získal nominaci na Oscara za nejlepší píseň, protože byl součástí soundtracku k filmu Mandela: Long Walk to Freedom.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy