VIDEO Poslechněte si nový song U2. A přispějte na charitu!

Kultura Kultura
3. 2. 2014 15:05
Píseň Invisible představila kapela U2 při Super Bowlu. Každé její stažení z iTunes nyní vygeneruje dolar pro Bonovu nadaci RED.
Poslechněte si song Invisible. | Video: Youtube

Video - U2 představili svou novou píseň Invisible při Super Bowlu. Je to druhý song z připravovaného třináctého alba kapely, jehož vydání se dá očekávat letos. Zazněl ve společné reklamě na Bank of America a Bonovu nadaci RED, která pomáhá lidem s AIDS, malárií a tuberkulózou.

Bank of America nyní daruje nadaci dolar za každé její stažení z iTunes až do celkové výše dvou milionů dolarů.

Podívejte se, jak vznikala píseň Invisible.
Podívejte se, jak vznikala píseň Invisible. | Video:

"Máme další píseň a jsme blíž k vydání alba," řekl Bono pro časopis Rolling Stone. "Připomínáme lidem, že stále ještě existujeme."

Zvláště druhou část Bonova vyjádření můžeme vnímat jako vtip. U2 totiž ve své čtyřicetileté kariéře prodali kolem 150 milionů nosičů, a tak o jejich existenci fanoušci rozhodně nepochybují, i když jejich zatím poslední desku No Line on the Horizon neprovázelo zrovna frenetické nadšení.

Nový song má opět elektronické pasáže, ale zní ve výsledku hodně podobně jako Coldplay, možná trochu připomíná i legendární Joy Division.

V listopadu už vydali U2 singl Ordinary Love, který získal nominaci na Oscara za nejlepší píseň, protože byl součástí soundtracku k filmu Mandela: Long Walk to Freedom.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy