VIDEO Podívejte se do nejlepších tančíren světa podle DJ Mag

VIDEO Podívejte se do nejlepších tančíren světa podle DJ Mag
Carl Cox hraje ve Space na Ibize poměrně často. Klub skončil loni druhý, letos slaví vítězství. Podívejte se dovnitř.
Podívejte se do brazilského prostoru Green Valley. Loni to byla nejlepší tančírna světa v žebříčku Top 100 Clubs.
Pacha je řetězec tančíren. Prostor na Ibize obhájil třetí místo žebříčku. Podívejte se proč.
Londýnská Fabric je klub se vším všudy. Zajímavým programem i tančírnou. Obhajoba čtvrtého místa určitě fanoušky potěšila. Podívejte se dovnitř.
Foto: Aktuálně.cz
8. 4. 2014 14:57
Své místo v žebříčku nejlepších tanečních klubů světa udrželo i pražské Roxy. Je letos na 71. místě.

Fotogalerie - Největší světový časopis o taneční hudbě DJ Mag zveřejnil žebříček Top 100 Clubs a v elitní společnosti světových tančíren zařadil na 71. místo pražský prostor Roxy jako jediného českého zástupce.

Žebříček jako každoročně ovládly španělské kluby z ostrova Ibiza. Klub Roxy ale letos předčil například mezi tanečníky legendární místa jako skotský The Arches (Glasgow) nebo berlínský Tresor.

"Toto umístění je především pro naše fanoušky. Bereme to jako ocenění za to, jaké máme fans a jak skvělou atmošku u nás pravidelně vytváří," řekl za klub Roxy Daniel Bacho.

Podívejte se do deseti nejlepších klubů světa.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy