VIDEO Nový klip slovenských "barmanů" oslavuje ženskou krásu

jla
10. 10. 2014 10:35
Nový videoklip skupiny Billy barman k písní Vrkoče z alba Modrý jazyk představuje kapelu ve zcela jiném světle, než je zvykem. Je pomalejší a niternější.
Slovenská skupina Billy Barman vydala své první album Noční jazdci v roce 2010
Slovenská skupina Billy Barman vydala své první album Noční jazdci v roce 2010 | Foto: Billy Barman

Bratislava - Slovenská skupina Billy Barman vydala nový videoklip. Po hravém singlu Traja přináší vizuál k akustické novince Vrkoče ze svého loňského alba Modrý jazyk. Ztvárnění balady skupina svěřila mladému slovenskému debutantovi Michalu Zelníkovi.

Podívejte se na nový videoklip slovenské skupiny Billy Barman k písni Vrkoče.
Podívejte se na nový videoklip slovenské skupiny Billy Barman k písni Vrkoče. | Video:

Tentokrát "barmani" vsadili na hudební i vizáulní minimalismus v dokonalé symbióze s citem pro detail. Klip oslavuje přirozenou ženskou krásu, slovenské tradice a folklórní kořeny.

Původně plánovali natočit videoklip o slovenské lidové tradici odčepčovania (svatební rituál, kdy se z nevěsty stává paní). "Při natáčení se tato myšlenka přetavila do něčeho míň tradičního, mohli jsme tak nechat více vyniknout ženskou krásu, zranitelnost a něhu," popisuje režisér Michal Zelník.

V porovnání s jinými skladbami slovenské skupiny jsou pomalejší Vrkoče nezvykle plné emocí. "Jde o naši první písničku o lásce. Někdy jsme to zkrátka museli vyzkoušet," vysvětluje frontman Juraj Podmanický.

Na Slovensku má Billy Barman pověst energické kepely, která do svých textů vkládá notnou dávku recese, parodie a humoru.

První desku s názvem Noční jazdci vydalina podzim roku 2010 a o tři roky později spatřilo světlo světa jejich druhé album Modrý jazyk, ze kterého je i píseň Vrkoče. 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy