VIDEO Nový klip slovenských "barmanů" oslavuje ženskou krásu

jla
10. 10. 2014 10:35
Nový videoklip skupiny Billy barman k písní Vrkoče z alba Modrý jazyk představuje kapelu ve zcela jiném světle, než je zvykem. Je pomalejší a niternější.
Slovenská skupina Billy Barman vydala své první album Noční jazdci v roce 2010
Slovenská skupina Billy Barman vydala své první album Noční jazdci v roce 2010 | Foto: Billy Barman

Bratislava - Slovenská skupina Billy Barman vydala nový videoklip. Po hravém singlu Traja přináší vizuál k akustické novince Vrkoče ze svého loňského alba Modrý jazyk. Ztvárnění balady skupina svěřila mladému slovenskému debutantovi Michalu Zelníkovi.

Podívejte se na nový videoklip slovenské skupiny Billy Barman k písni Vrkoče.
Podívejte se na nový videoklip slovenské skupiny Billy Barman k písni Vrkoče. | Video:

Tentokrát "barmani" vsadili na hudební i vizáulní minimalismus v dokonalé symbióze s citem pro detail. Klip oslavuje přirozenou ženskou krásu, slovenské tradice a folklórní kořeny.

Původně plánovali natočit videoklip o slovenské lidové tradici odčepčovania (svatební rituál, kdy se z nevěsty stává paní). "Při natáčení se tato myšlenka přetavila do něčeho míň tradičního, mohli jsme tak nechat více vyniknout ženskou krásu, zranitelnost a něhu," popisuje režisér Michal Zelník.

V porovnání s jinými skladbami slovenské skupiny jsou pomalejší Vrkoče nezvykle plné emocí. "Jde o naši první písničku o lásce. Někdy jsme to zkrátka museli vyzkoušet," vysvětluje frontman Juraj Podmanický.

Na Slovensku má Billy Barman pověst energické kepely, která do svých textů vkládá notnou dávku recese, parodie a humoru.

První desku s názvem Noční jazdci vydalina podzim roku 2010 a o tři roky později spatřilo světlo světa jejich druhé album Modrý jazyk, ze kterého je i píseň Vrkoče. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

před 3 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy