Video: Midi Lidi na Srazu kjůristů. Přichomýtli se i nacisté, nudisti a zombie

Hana Slívová Hana Slívová
2. 5. 2017 14:29
Elektropopová skupina Midi Lidi natočila ve spolupráci s audiovizuálními umělci Flash & Brain klip k písničce Sraz kjůristů, již fanoušci najdou na vinylové verzi aktuálního alba Give Masterpiece a Chance. V příběhu se kromě kjůristů, nudistů, nacistů a zombií mihne i rohlík, který hraje důležitou roli ve všech předchozích klipech k písním z nové desky.
Video:

"Měli jsme chuť něco udělat společně s Flesh & Brain a bylo jasné, že právě tato píseň se jim bude hodit do krámu. Umožňuje totiž debilní pseudomystiku i hru s extrémními symboly, což oni mají rádi," říká frontman kapely Midi Lidi a fanoušek The Cure Petr Marek na adresu kolektivu audiovizualistů.

"Písnička je tak nějak za dvěma rohy protirasistická. K textu mě inspiroval pražský průvod zombií, děcek převlečených za umrlce, samá umělá krev a roztrhané hadry, který ovšem v nastalém dešti končil tak, že si všichni umrlci vzali deštníky, aby nezmokli," dodává Marek.

V klipu se zhostil role nejistého nacistického vůdce, zatímco jeho kapelový kolega Prokop Holoubek představuje typického kjůristu a bubeník Tomáš Kelar typického zombíka. Společně pak tvoří skupinu plážových turistů i nudistů.

Kromě koncertování v poslední době Midi Lidi zaměstnávala tvorba hudby k filmu Bena Tučka Mars. Marek také složil spolu se zvukařem Ondřejem Ježkem a členem skupiny Tata Bojs Mardošou několik písní pro seriál Svět pod hlavou, režíroval díl nové řady seriálu Život a doba soudce A. K., připravuje vlastní film Občanské Fórum a věnuje se divadelním akivitám se soubory Radio Ivo a Vosto5. Bubeník Tomáš Kelar pak chystá nové album spřátelené skupině Čokovoko

Na letošní rok Midi Lidi plánují dokončit LP Pomelo. "Je tam totiž hit, který nám definitivně zničí šance říkat o sobě, že to myslíme vážně." 

Jarní a letní koncerty skupiny Midi Lidi

 • 26. 5. České Budějovice - Budějovický Majáles
 • 9. 6. Česká Lípa - Všudybud
 • 10. 6. Jihlava - Eurojack
 • 24. 6.  Hradec Králové - Open Air Program Hradec Králové
 • 30. 6. Chotěmice - Vesnický Klub Chotěmice U Vaška Koubka
 • 7. 7. Ostrava - Beats for Love 
 • 8. 7. Katowice - Tauron Nowa Muzyka Katowice
 • 20. 7. Ostrava - Colours
 • 21. 7. Semily - Kulturní spolek
 • 22. 7. Dobříš - Festival Dobříš
 • 28. 7. Telč - Prázdniny v Telči
 • 29. 7. Letovice - 3+1 Letovice
 • 5. 8. Tasov - Beseda u Bigbítu
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy