Video: Komu se nepojede hezky, asi koupil blbý vosky, zpívají Tata Bojs v písni pro Jizerskou 50

Pražská skupina Tata Bojs udělala pro účely oslav půlstoletí běžkařského závodu Jizerská 50 coververzi vlastního deset let starého hitu Pěšáci. Nová píseň, respektive text, se jmenuje Pěšáci bílé stopy a kromě kapely si v klipu zahrál i legendární běžec Ladislav Míka, jenž nechyběl na žádném ročníku.
Video: Tata Bojs / YouTube

Nejslavnější lyžařský závod u nás, Jizerská padesátka, oslaví příští rok padesáté první narozeniny. Termín závodu je stanovený na 18. únor 2018.

Při této příležitosti vznikla kniha Jizerská 50 s podtitulem Závod plný příběhů, která shrnuje historii akce, a také lyžařská coververze hitu Pěšáci skupiny Tata Bojs.

Nový text skladby Pěšáci bílé stopy inspirovaný závodem napsal baskytarista kapely Mardoša spolu s Vendulou Dittrichovou. Kapela k písni natočila v režii Davida Mencla i nový klip.

Střídají se v něm záběry ze samotných závodů včetně odkazů na legendárního účastníka všech ročníků Ladislava Míky. V roli komentátora se ocitl redaktor České televize Pavel Čapek, jenž už několik let závody z Bedřichova skutečně moderuje.

Ve videu si zahráli i samotní Tata Bojs. "Komické prvky Mardoši a Vládíka, kterým sekunduje snaživý trenér Dušan, jsou podle mě vtipnou kostrou klipu. Smáli jsme se hodně už na place. A myslím, že klipu sluší i retro duch sedmdesátých let, ve kterých jsme všichni vyrůstali," říká bubeník a zpěvák Milan Cais

K Pěšákům z roku 2007 vznikl už třetí klip, přičemž ten druhý kapela natočila před necelými pěti lety spolu s vokálně-instrumentálním souborem Doubravánek k verzi zahrané na recyklované nástroje.

 

Právě se děje

Další zprávy