VIDEO Joe Karafiát slaví 30 let na scéně i se Zodiakem

ČTK Kultura ČTK, Kultura
30. 12. 2013 14:41
Novou píseň kytaristy Plastiků produkoval Boris Carloff.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Undergroundový hudebník Joe Karafiát známý jako kytarista kapel The Plastic People of the Universe, Joe Carnation Band nebo Garage slaví 30 let profesionální činnosti. Na sobotním výročním koncertu v pražském Paláci Akropolis představil nový singl Zodiak s textem Egona Bondyho, který producentsky vyšerkoval Boris Carloff.

"Lákalo mě dělat něco trochu jinak, já se vůbec nevyhýbám moderní muzice. Carloff je velice šikovný a ve studiu jsme si rozuměli," říká Karafiát k poněkud překvapivému spojení undergroundu a elektroniky.

"Vždycky jsem měl rád český underground a singl Joe Karafiáta je underground podaný v moderních souvislostech," dodal producent Carloff, v jehož studiu Soundevice kdysi Karafiát produkoval například album kapely Echt.

Singl, který se objevuje pouze v digitální podobě, je předzvěstí nového Karafiátova alba, které by se mělo objevit v příštím roce.

"Chtěl bych ho vydat jako Joe Carnation Band, poslední jsem pod touto hlavičkou natočil v roce 2000, kde mi tam ještě před svou smrtí hostoval Mejla Hlavsa. Nahrávka bude mít modernější zvuk, i když tam určitě bude i hodně kytar," uvedl.

Joe Karafíát - Zodiak (lyric video)
Joe Karafíát - Zodiak (lyric video) | Video: youtube.com

Karafiát odešel ve 22 letech do Anglie, později do Kanady. V zahraničí žil přes deset let. Po svém návratu do České republiky se začal naplno věnovat muzice. Založil Joe Carnation Band, od roku 1991 je členem skupiny Garage, od roku 1997 působí v The Plastic People of the Universe (PPU). S členem PPU Vratislavem Brabencem natočil kytarový doprovod k několika jeho básním.

Aktivní muzikant spolupracuje s mnoha dalšími kapelami jako jsou třeba Overground nebo Basement 11. S PPU v současné době připravuje projekt s brněnskými filharmoniky, hodně koncertuje s Garage a další projekt plánuje v Kanadě.

"Celou moji kariéru dělám to, co mě baví a s lidmi, kteří mě baví. Nikdy jsem nehrál jenom pro peníze," podotkl ke své třicetileté kariéře.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy