VIDEO Fanoušci "kytarového rauše" si zaplatili Krásný hluk

11. 5. 2014 17:08
Podívejte se na ukázku z filmu Beautiful Noise, který sleduje kořeny a vývoj rockového stylu shoegaze prostřednictvím jeho zakladatelů z kapel My Bloody Valentine, Jesus and Mary Chain a Cocteau Twins
Podívejte se na ukázku z filmu Beautiful Noise. | Video:

Video - Dokument Beautiful Noise sleduje vývoj rockového stylu shoegaze prostřednictvím jeho špičkových představitelů z kapel My Bloody Valentine, Jesus and Mary Chain a Cocteau Twins.

Film vznikl díky fanouškům "kytarového rauše", kteří na něj poslali finance prostřednictvím crowdfundingového portálu Kickstarter. Podle magazínu Pitchfork bude mít premiéru koncem května na festivalu v Seattlu.

Po úvodním mottu "Neprodali jsme moc desek, ale každý, kdo s ji koupil, pak založil vlastní kapelu," se rozbíhají rozhovory s největšími hvězdami žánru počínaje Kevinem Shieldsem (My Bloody Valentine) přes Jima Reida (Jesus and Mary Chain) a Robina Guthrieho (Cocteau Twins) až ke členů kapel Ride, Slowdive či Lush. Komentářem přispívají i frontman Flaming Lips Wayne Coyne, Billy Corgan ze Smashing Pumpkins, Robert Smith (The Cure) a Trent Reznor (NIN).

Jedná se o vůbec první dokumentární film o jedné z nejvlivnějších kapitol rockové historie 20. století, hlásá kampaň filmu, u něhož zatím není jasné, zda bude k vidění na českých festivalech.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy