VIDEO Fanoušci "kytarového rauše" si zaplatili Krásný hluk

11. 5. 2014 17:08
Podívejte se na ukázku z filmu Beautiful Noise, který sleduje kořeny a vývoj rockového stylu shoegaze prostřednictvím jeho zakladatelů z kapel My Bloody Valentine, Jesus and Mary Chain a Cocteau Twins
Podívejte se na ukázku z filmu Beautiful Noise. | Video:

Video - Dokument Beautiful Noise sleduje vývoj rockového stylu shoegaze prostřednictvím jeho špičkových představitelů z kapel My Bloody Valentine, Jesus and Mary Chain a Cocteau Twins.

Film vznikl díky fanouškům "kytarového rauše", kteří na něj poslali finance prostřednictvím crowdfundingového portálu Kickstarter. Podle magazínu Pitchfork bude mít premiéru koncem května na festivalu v Seattlu.

Po úvodním mottu "Neprodali jsme moc desek, ale každý, kdo s ji koupil, pak založil vlastní kapelu," se rozbíhají rozhovory s největšími hvězdami žánru počínaje Kevinem Shieldsem (My Bloody Valentine) přes Jima Reida (Jesus and Mary Chain) a Robina Guthrieho (Cocteau Twins) až ke členů kapel Ride, Slowdive či Lush. Komentářem přispívají i frontman Flaming Lips Wayne Coyne, Billy Corgan ze Smashing Pumpkins, Robert Smith (The Cure) a Trent Reznor (NIN).

Jedná se o vůbec první dokumentární film o jedné z nejvlivnějších kapitol rockové historie 20. století, hlásá kampaň filmu, u něhož zatím není jasné, zda bude k vidění na českých festivalech.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

před 1 hodinou

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy