VIDEO Fanoušci "kytarového rauše" si zaplatili Krásný hluk

11. 5. 2014 17:08
Podívejte se na ukázku z filmu Beautiful Noise, který sleduje kořeny a vývoj rockového stylu shoegaze prostřednictvím jeho zakladatelů z kapel My Bloody Valentine, Jesus and Mary Chain a Cocteau Twins
Podívejte se na ukázku z filmu Beautiful Noise. | Video:

Video - Dokument Beautiful Noise sleduje vývoj rockového stylu shoegaze prostřednictvím jeho špičkových představitelů z kapel My Bloody Valentine, Jesus and Mary Chain a Cocteau Twins.

Film vznikl díky fanouškům "kytarového rauše", kteří na něj poslali finance prostřednictvím crowdfundingového portálu Kickstarter. Podle magazínu Pitchfork bude mít premiéru koncem května na festivalu v Seattlu.

Po úvodním mottu "Neprodali jsme moc desek, ale každý, kdo s ji koupil, pak založil vlastní kapelu," se rozbíhají rozhovory s největšími hvězdami žánru počínaje Kevinem Shieldsem (My Bloody Valentine) přes Jima Reida (Jesus and Mary Chain) a Robina Guthrieho (Cocteau Twins) až ke členů kapel Ride, Slowdive či Lush. Komentářem přispívají i frontman Flaming Lips Wayne Coyne, Billy Corgan ze Smashing Pumpkins, Robert Smith (The Cure) a Trent Reznor (NIN).

Jedná se o vůbec první dokumentární film o jedné z nejvlivnějších kapitol rockové historie 20. století, hlásá kampaň filmu, u něhož zatím není jasné, zda bude k vidění na českých festivalech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy