VIDEO Billy Barman natočili k singlu Traja "jam na Šafrku"

Kultura Kultura
2. 6. 2014 14:43
Populární kapela Billy Barman ze Slovenska vydává album Modrý jazyk také na vinylu a dokonce ve sběratelské edici.
Billy Barman.
Billy Barman. | Foto: Billy Barman

Video - Billy Barman představili před několika dny album Modrý jazyk v pražském Rock Café a také na Majálesech. Desku nyní vydávají také na vinylu a propagují ji novým videoklipem k aktuálnímu singlu Traja.

Ještě před odchodem na česko-slovenské turné Back To The Clubs a hraní po Majálesech u nás i na Slovensku, stihli Billy Barman natočit materiál pro třetí singl alba, který nese název Traja. Režie se ujal Martin "Šule" Schulte.

Billy Barman: Traja. Podívejte se na nový klip populární slovenské kapely.
Billy Barman: Traja. Podívejte se na nový klip populární slovenské kapely. | Video:

"Natočil hodně dobrých věcí. Spolupráce s ním je velmi zajímavá, rychlá a jak on říká: Přijď zítra na Šafrko v osm a uvidíme, bude to takový jam," popisuje zpěvák Juraj Podmanický atmosféru během natáčení.

Kromě nového videoklipu se Billy Barman mohou pochlubit také novým přírůstkem v diskografii - první vinylové desky Modrý jazyk.

"Slyšet se poprvé na vinylu je úžasný pocit, ale zase mixáž a master, které se dělali speciálně pro vinyl, jsou udělané tak jednoduše a čistě, že odhalí všechny nedostatky skladeb. Na druhou stranu posluchač má možnost si poslechnout Billy Barman v jiném světle," hodnotí vlastní novinku Podmanický.

Vinyl vychází v limitovaném nákladů 500 kusů pro sběratele ve formě 180 gramového vinylu s rozkládacím bookletem a přibaleným CD.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy