Velký návrat Britney Spears? Zpěvačka vystoupí po 10 letech na cenách MTV

Kultura Kultura
17. 8. 2016 14:27
Zpěvačka vydá příští týden nové album Glory, na které chce nalákat koncertem na hudebních cenách MTV. Ty se udílejí v neděli 28. srpna v New Yorku, nejvíce nominací mají Adele a Beyoncé. Britney Spears předvedla v roce 2001 na MTV Video Music Awards show, která je dodnes považována za jednu z jejích nejlepších, a to ke skladbě Slave 4 U.
Britney Spears.
Britney Spears. | Foto: ČTK

Britney Spears vystoupí po téměř 10 letech na hudebních cenách MTV. V rámci předávání sošek za nejlepší hudební videoklipy naživo představí aktuální singl Make Me..., kterým promuje nové album Glory. To plánuje vydat koncem příštího týdne.

Čtyřiatřicetiletá zpěvačka naposledy vystupovala na MTV Video Music Awards v Las Vegas v roce 2007, upozorňuje BBC.

Letošním cenám MTV, které se budou udílet v neděli 28. srpna v New Yorku, dominují zpěvačky Beyoncé a Adele s 11, respektive osmi nominacemi.

Během slavnostního ceremoniálu vystoupí i Rihanna, která ten večer převezme prestižní cenu Michaela Jacksona.

Koncerty na hudebních cenách MTV jsou velmi sledovány, ten z roku 2001, kdy předvedla Britney Spears show na skladbu Slave 4 U s hadem kolem krku, patří mezi její nejslavnější.

Britney Spears prodala za svoji kariéru celosvětově přes 100 milionů nahrávek, šest z jejích osmi studiových alb vyhrálo americký žebříček prodejnosti.

Britney Spears: I'm A Slave 4 U | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 49 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy