V rytmu afropopu. Na soutěži Eurovize bude letos Česko reprezentovat Benny Cristo

ČTK ČTK
3. 2. 2020 21:29
Zpěvák a tanečník Ben Cristovao se s písní Kemama stal vítězem letošního národního kola Eurovize a bude reprezentovat Česko na soutěži Eurovision Song Contest. Dvaatřicetiletý pěvec česko-angolského původu si pro soutěž upravil jméno na Benny Cristo. V Rotterdamu se představí 14. května, v případě postupu do finále pak 16. května, oznámili v pondělí večer zástupci České televize.
Foto: Libor Fojtík

Skladba Kemama složená čtveřicí autorů Osama Verse-Atile, Ben Cristovao, Charles Sarpong a Rudy Ray posbírala od diváků a poroty 22 bodů.

"Chtěli jsme s mým producentem dát dohromady jiný zvuk, než budou mít nejspíš ostatní. Afropop není v Čechách moc známý, ale je to v rytmu, který mi sedne a který jsem chtěl už dlouho zkusit," říká Cristovao. Podle pravidel soutěže je skladba v angličtině.

Na druhém místě se s 18 body umístila píseň Wanna Be Like zpěvačky Elis Mraz a rappera Čis T. U zahraničních posluchačů si vedla nejlépe skupina We All Poop a u desetičlenné zahraniční poroty zpěvačka Barbora Mochowa. O účast na letošní soutěži Eurovize vedle nich usilovali ještě zpěvák Karelll a zpěvačky Olga Lounová i Pam Rabbit.

"Z výsledků hlasování je vidět, jak silná byla sestava všech sedmi finalistů. Každý z nich by nás reprezentoval v Rotterdamu se ctí. Pevně věřím, že navážeme na úspěchy minulých let a České republice se podaří probojovat do finále soutěže Eurovision Song Contest," uvádí vedoucí české delegace Cyril Hirsch.

Do finále se v minulých ročnících probojovali Gabriela Gunčíková, Mikolas Josef a skupina Lake Malawi, která Českou republiku reprezentovala loni.

"Těší nás i rostoucí zájem o tuto soutěž, což potvrzuje zájem fanoušků, kterých letos hlasovalo o 10 tisíc více než loni," doplňuje Hirsch. Klipy všech sedmi účastníků národního kola Eurovize zhlédlo na internetu téměř 1,5 milionu diváků.

Písňová soutěže Eurovize se uskuteční v Rotterdamu, protože tu loňskou v Tel Avivu vyhrál Nizozemec Duncan Laurenc s písní Arcade. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila se skladbou Friend of a Friend na jedenáctém místě.

Šedesátý pátý ročník soutěže Eurovize se v aréně Ahoy druhého největšího nizozemského města bude konat od 12. do 16. května. Soutěž je pořádána každoročně od roku 1956. V loňském roce ji v televizi vidělo na 182 milionů lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

První sjezd v nové sezoně SP lyžařek vyhrála Italka Goggiaová

První sjezd v nové sezoně Světového poháru v Lake Louise vyhrála italská lyžařka Sofia Goggiová. Druhá za obhájkyní malého glóbu byla Corinne Suterová ze Švýcarska.

Třicetiletá Goggiaová vyhrála s náskokem čtyř setin a připsala si osmnácté dílčí vítězství v seriálu v kariéře. Pro třetí místo si se ztrátou šesti setin dojela Cornelia Hütterová z Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy