V Praze zazní filmové melodie ze Star Treku, Jurského světa nebo seriálu Ztraceni

mad
19. 1. 2016 9:29
V únoru se v pražském Rudolfinu bude konat galakoncert filmové hudby. Zazní filmové melodie od Michaela Giacchina, který složil hudbu pro sci-fi Star Trek, animák Úžasňákovi, dobrodružný snímek Jurský svět nebo dnes již kultovní seriál Ztraceni. Skladby zazní v podání Filmové filharmonie.
Diváci uslyší hudbu z filmu Star Trek (2009) | Video:

Praha – V Rudolfinu proběhne 7. února galakoncert hudby oscarového skladatele Michael Giacchina. Filmovou filharmonii a Umělecký soubor Univerzity Karlovy bude dirigovat Chuhei Iwasaki.

Michael Giacchino patří v současnosti mezi nejvyhledávanější hudební skladatele v Hollywoodu. Za svou práci na snímku Vzhůru do oblak (2009) obdržel cenu Grammy, BAFTA, Zlatý glóbus i Oscara. Čeští diváci mohli v minulém roce v kinech zhlédnout čtyři filmy, na kterých se jako skladatel podílel, a to Jupiter vychází (2015), V hlavě (2015), Země zítřka (2015) a Jurský svět (2015), jejichž skladby budou součástí programu koncertu.

Dvořákovou síní dále zazní známé melodie z filmů Úžasňákovi (2004), Monstrum (2006), Ratatouille (2007), Star Trek (2009) a Zrození planety opic (2011). Zvláštní pozornosti se dostane sérii Mission: Impossible, u níž koncert nabídne skladby z třetího a čtvrtého dílu a snímku John Carter: Mezi dvěma světy (2012), z něhož orchestr zahraje pět skladeb.

Orchestru zahraje i hudbu ze seriálu Ztraceni (2004) a suitu z her Medal of Honor, která skladatele proslavila před kariérou v Hollywoodu.

Koncert proběhne v rámci festivalu Film Music Prague, který v minulých letech zprostředkoval galakoncerty filmových skladatelů jako Patrick Doyle (Popelka), Harry Gregson-Williams (Marťan) nebo Nicholas Hooper (pátý a šestý díl Harryho Pottera).

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 34 minutami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy