V horách zemřela hudební novinářka Jana "Apačka" Grygarová

Kultura Kultura
3. 8. 2015 14:33
Novinářka se minulý týden při sestupu z Kazbeku propadla do ledovcové trhliny, zemřela na následky svých zranění. Bylo jí 32 let.
Jana "Apačka" Grygarová
Jana "Apačka" Grygarová | Foto: Anna Vedralová

Praha – Jana Grygarová, známá pod přezdívkou Apačka, zemřela v horách během dovolené na Kavkazu. O její smrti informoval manžel Lukáš Grygar.

"Jsou to nejstrašnější slova, ale musím je sem napsat: Jana tragicky zahynula. Minulý čtvrtek se při sestupu z Kazbeku propadla do ledovcové trhliny a na následky zranění ještě ten den zemřela," napsal Grygar na Facebook a požádal média o klid a respektování soukromí.

"Apačka" patřila mezi významné osobnosti české hudební žurnalistiky, vedla server Freemusic.cz, stála u zrodu hudebního magazínu Fullmoon a pravidelně vysílala na Radiu 1. 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém poslanec Volný fyzicky napadl jiného poslance, pro podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

Na Náměstí nezávislosti v Minsku před budovou vlády se upálil člověk. Záběry zveřejnil zpravodajský portál tut.by. Zatím není znám motiv činu, muž podle prvních zpráv zemřel.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy