V horách zemřela hudební novinářka Jana "Apačka" Grygarová

Kultura Kultura
3. 8. 2015 14:33
Novinářka se minulý týden při sestupu z Kazbeku propadla do ledovcové trhliny, zemřela na následky svých zranění. Bylo jí 32 let.
Jana "Apačka" Grygarová
Jana "Apačka" Grygarová | Foto: Anna Vedralová

Praha – Jana Grygarová, známá pod přezdívkou Apačka, zemřela v horách během dovolené na Kavkazu. O její smrti informoval manžel Lukáš Grygar.

"Jsou to nejstrašnější slova, ale musím je sem napsat: Jana tragicky zahynula. Minulý čtvrtek se při sestupu z Kazbeku propadla do ledovcové trhliny a na následky zranění ještě ten den zemřela," napsal Grygar na Facebook a požádal média o klid a respektování soukromí.

"Apačka" patřila mezi významné osobnosti české hudební žurnalistiky, vedla server Freemusic.cz, stála u zrodu hudebního magazínu Fullmoon a pravidelně vysílala na Radiu 1. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy