V horách zemřela hudební novinářka Jana "Apačka" Grygarová

Kultura
3. 8. 2015 14:33
Novinářka se minulý týden při sestupu z Kazbeku propadla do ledovcové trhliny, zemřela na následky svých zranění. Bylo jí 32 let.
Jana "Apačka" Grygarová
Jana "Apačka" Grygarová | Foto: Anna Vedralová

Praha – Jana Grygarová, známá pod přezdívkou Apačka, zemřela v horách během dovolené na Kavkazu. O její smrti informoval manžel Lukáš Grygar.

"Jsou to nejstrašnější slova, ale musím je sem napsat: Jana tragicky zahynula. Minulý čtvrtek se při sestupu z Kazbeku propadla do ledovcové trhliny a na následky zranění ještě ten den zemřela," napsal Grygar na Facebook a požádal média o klid a respektování soukromí.

"Apačka" patřila mezi významné osobnosti české hudební žurnalistiky, vedla server Freemusic.cz, stála u zrodu hudebního magazínu Fullmoon a pravidelně vysílala na Radiu 1. 

 

Právě se děje

před 36 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy