Je to šašek, rasista a prodavač aut. Celebrity kritizují Donalda Trumpa

pej
24. 3. 2016 9:00
Americký miliardář a republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump si svými výroky znepřátelil mnoho lidí. Jeho nejhlasitějšími oponenty jsou kromě demokratů i herci a muzikanti z celého světa.

Umělci kritizují Donalda Trumpa například za nedovolené používaní písní při politické kampani nebo rasistické a xenofobní výroky. "Zvolil jednoduchý způsob sebepropagace. Je smutné, jak lehce se dají lidé zmanipulovat. Nejsem uražená, protože lidská hloupost se mě nemůže dotknout," napsala například Salma Hayek na svém Twitteru.

Neil Young.
Neil Young. | Foto: Neil Young

Neil Young

Kanadský zpěvák Neil Young byl jedním z prvních, kdo se ostře ohradil proti využívání svých písní v rámci předvolební kampaně Donalda Trumpa. Vadilo mu, že píseň Rockin' in the Free World byla použita bez jeho vědomí.

Muzikant navíc podle svého mluvčího inklinuje k opačnému konci politického spektra. 

"Donald Trump neměl žádné oprávnění tuto píseň použít," vzkázal Young prostřednictvím svého mluvčího.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy