Je to šašek, rasista a prodavač aut. Celebrity kritizují Donalda Trumpa

pej
24. 3. 2016 9:00
Americký miliardář a republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump si svými výroky znepřátelil mnoho lidí. Jeho nejhlasitějšími oponenty jsou kromě demokratů i herci a muzikanti z celého světa.

Umělci kritizují Donalda Trumpa například za nedovolené používaní písní při politické kampani nebo rasistické a xenofobní výroky. "Zvolil jednoduchý způsob sebepropagace. Je smutné, jak lehce se dají lidé zmanipulovat. Nejsem uražená, protože lidská hloupost se mě nemůže dotknout," napsala například Salma Hayek na svém Twitteru.

Neil Young.
Neil Young. | Foto: Neil Young

Neil Young

Kanadský zpěvák Neil Young byl jedním z prvních, kdo se ostře ohradil proti využívání svých písní v rámci předvolební kampaně Donalda Trumpa. Vadilo mu, že píseň Rockin' in the Free World byla použita bez jeho vědomí.

Muzikant navíc podle svého mluvčího inklinuje k opačnému konci politického spektra. 

"Donald Trump neměl žádné oprávnění tuto píseň použít," vzkázal Young prostřednictvím svého mluvčího.  

 

Právě se děje

před 9 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy