U2 pracují na novém albu. Má zatím nejméně šest názvů

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 1. 2013 18:01
Pracovní název desky zatím zní 10 Reasons To Exist
Foto: Reuters

Dublin - Irští rockeři U2 pracují na svém třnáctém studiovém albu, které má pracovní název 10 Reasons To Exist (Deset důvodů k existenci).

Podle něj jsou U2 ve studiu již měsíce a pracují na nové desce. "Je jim jedno, jestli to bude trvat deset let, nebo jestli se to už nikdy nestane, ale chtějí to udělat pořádně," řekl frontman kapely Bono, který prý v prosinci ve studiu nebyl kvůli chřipce.

Čtěte také
Recenze: Rozostřený horizont skýtá pro U2 možnou naději

Název nového alba skupiny, která je pohromadě už 36 let, se prý ještě může změnit. Ale zatím mu hudebníci říkají 10 Reasons To Exist (Deset důvodů k existenci), i když prý možných názvů je podle Bona ještě "nejméně šest".

Zatím posledním studiovým albem U2 je No Line on the Horizon z roku 2009. Po vydání alba následovalo světové turné, které trvalo do roku 2011 a podle amerického hudebního časopisu Billboard bylo nejvýdělečnějším v historii populární hudby.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy