U2 kvůli Trumpovi odkládají album. Kapela se chce zamyslet nad novým světem

mad
12. 1. 2017 10:26
Skupina U2 odkládá vydání nového studiové alba na neurčito. Hudebníci se chtějí zamyslet nad světem, který změnila výhra Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Deska je hotová již od konce minulého roku, ale kytarista naznačil, že mohou přibýt nové písně.
Foto: Reuters

Skupina U2 se rozhodla odložit vydání nového alba, a to v souvislosti s prezidentskými volbami a výhrou Donalda Trumpa, píše server deníku The Guardian.

Kytarista The Edge v rozhovoru pro The Rolling Stone uvedl, že se konaly volby a svět se změnil: "Řekli jsme si, že se na chvíli nad deskou pozastavíme a popřemýšlíme, jak se vztahuje k současnému světu," vysvětlil hudebník.

Album s možným názvem Songs of Experience bylo již hotové koncem minulého roku, skladby vznikly začátkem roku 2016 a před ním, ale svět se nyní podle kytaristy změnil. Uvedl, že od zvolení Trumpa se "kyvadlo zhouplo úplně jiným směrem".

Kapela se tak rozhodla vydání na čas odložit: "Ještě než ho vydáme, chceme nad ním popřemýšlet. Zkrátka ujistit se, že skutečně obsahuje to, co chceme sdělit".

Skupina již dříve vyjádřila své názory na Trumpa. Několikrát o něm v negativním smyslu mluvil Bono, který jej v zářijovém interview označil za člověka, který se "pokouší ukrást ideu Ameriky". Narážel tak na ideu amerického snu, který Trump v minulosti zpochybnil.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

před 36 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy