Nejlepší deska roku 2014? Vybrali jsme Top 10

Nejlepší deska roku 2014? Vybrali jsme Top 10
10. APHEX TWIN: SYRO. Popření času a prostoru, ve kterém společně s hudební popkulturou žijete.  Aphex Twin vlastně dokázal pouze starou známou pravdu, že nejlepší alba nejsou ta, která vystihují současnost, ale ta romanticky utopická, ta o hezčích, než našich, dobách. Poslechněte si ukázku z alba Aphexe Twina Syro.
9. BECK: MORNING PHASE. Beckovo Morning Phase vrství emoce, poklidně, nepateticky a vytváří ambientní protipól vykřičenému mainstreamu. Nešokuje, jen si užívá, že hudebně existuje. Na první poslech hudba bez jakýchkoliv postraních ambicí (v tom nejlepším slova smyslu), která nechá jen na vás, co vše v ní (ne)objevíte. Poslechněte si píseň Blue Moon.
8. ARIEL PINK: POM POM. Vrcholné dílo člověka, který nejprve svými zahuhlanými nahrávkami z obýváku de facto odstartoval vlnu zasněného lo-fi popu, pak objevil profesionální studio a transformoval se v dokonalého hudebního všežravce. Na Pom Pom je úplně vše, je to přepálené, strašně dlouhé a každá skladba zní úplně jinak. Naštěstí je Ariel Pink génius, který si podobné šílenosti může dovolit. Poslechněte si píseň Picture Me Gone.
7. SPOON: THEY WANT MY SOUL. Pořád má smysl poslouchat kytarovky. Třeba Spoon. Už kvůli tomu, jak nápaditě své melodické háčky aranžují. Po své nejhorší desce letos vydali jednu z nejlepších. Pro vás z toho plyne, že si nejdříve dobře rozmyslete, než nějakou kapelu odepíšete. Poslechněte si píseň Do You.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
20. 12. 2014 6:16
Recenzenti Aktuálně.cz vybrali deset nejlepších alb ze světa.

Videogalerie - Podívejte se na Top 10 zahraničních alb, která vyšla v roce 2014. V anketě Aktuálně.cz hlasovali: Karel Veselý, Benjamin Slavík, Dominik Zezula, Pavel Zelinka, Andrea Šafářová, Tomáš Turek, Luboš Vedral, Michal Bystrov, Marek Pros.

Na preference jednotlivých hlasujících se můžete podívat ZDE.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Sdruženář Pažout je po skoku na MS devátý, vede Jamamoto

Sdruženář Ondřej Pažout je devátý po skokanské části závodu na středním můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu. Do desetikilometrové běžecké části, která odstartuje v 16:00, vyrazí s odstupem 41 sekund za vedoucím Rjotou Jamamotem z Japonska. Favorizovaný Nor Jarl Magnus Riiber vyběhne za obhajobou titulu na trať z třetího místa a ztrátou 22 sekund na lídra.

Juniorský mistr světa z roku 2018 Pažout skočil 103 metrů a ve dvaadvaceti letech se dlouho vyhříval v křesle pro vedoucího závodníka. V elitní desítce po skoku je na MS jako první Čech od šampionátu v Liberci před 12 lety. Aleš Vodšeďálek tehdy na středním můstku překvapil osmým nejlepším skokem, ale v běhu klesl na 37. místo.

Z dalších českých reprezentantů skočil Tomáš Portyk 94,5 metru a před během je třicátý s dvouminutovou ztrátou. Jan Vytrval zvládl o půl metru méně a do stopy se vydá o dvě místa a sedm sekund za Portykem.

před 17 minutami

Huawei chce vyrábět elektromobily, první modely může představit už letos

Čínská technologická společnost Huawei Technologies plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohla představit už v letošním roce, uvedla v pátek s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Firma už podle zdrojů jedná se státní společností Changan Automobile a dalšími automobilkami o využití jejich továren pro výrobu svých elektromobilů. Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, kvůli sankcím ze strany Spojených států ale v poslední době expanduje do nových odvětví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy