Nejlepší deska roku 2014? Vybrali jsme Top 10

Nejlepší deska roku 2014? Vybrali jsme Top 10
10. APHEX TWIN: SYRO. Popření času a prostoru, ve kterém společně s hudební popkulturou žijete.  Aphex Twin vlastně dokázal pouze starou známou pravdu, že nejlepší alba nejsou ta, která vystihují současnost, ale ta romanticky utopická, ta o hezčích, než našich, dobách. Poslechněte si ukázku z alba Aphexe Twina Syro.
9. BECK: MORNING PHASE. Beckovo Morning Phase vrství emoce, poklidně, nepateticky a vytváří ambientní protipól vykřičenému mainstreamu. Nešokuje, jen si užívá, že hudebně existuje. Na první poslech hudba bez jakýchkoliv postraních ambicí (v tom nejlepším slova smyslu), která nechá jen na vás, co vše v ní (ne)objevíte. Poslechněte si píseň Blue Moon.
8. ARIEL PINK: POM POM. Vrcholné dílo člověka, který nejprve svými zahuhlanými nahrávkami z obýváku de facto odstartoval vlnu zasněného lo-fi popu, pak objevil profesionální studio a transformoval se v dokonalého hudebního všežravce. Na Pom Pom je úplně vše, je to přepálené, strašně dlouhé a každá skladba zní úplně jinak. Naštěstí je Ariel Pink génius, který si podobné šílenosti může dovolit. Poslechněte si píseň Picture Me Gone.
7. SPOON: THEY WANT MY SOUL. Pořád má smysl poslouchat kytarovky. Třeba Spoon. Už kvůli tomu, jak nápaditě své melodické háčky aranžují. Po své nejhorší desce letos vydali jednu z nejlepších. Pro vás z toho plyne, že si nejdříve dobře rozmyslete, než nějakou kapelu odepíšete. Poslechněte si píseň Do You.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
20. 12. 2014 6:16
Recenzenti Aktuálně.cz vybrali deset nejlepších alb ze světa.

Videogalerie - Podívejte se na Top 10 zahraničních alb, která vyšla v roce 2014. V anketě Aktuálně.cz hlasovali: Karel Veselý, Benjamin Slavík, Dominik Zezula, Pavel Zelinka, Andrea Šafářová, Tomáš Turek, Luboš Vedral, Michal Bystrov, Marek Pros.

Na preference jednotlivých hlasujících se můžete podívat ZDE.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy