Nejlepší deska roku 2014? Vybrali jsme Top 10

Nejlepší deska roku 2014? Vybrali jsme Top 10
10. APHEX TWIN: SYRO. Popření času a prostoru, ve kterém společně s hudební popkulturou žijete.  Aphex Twin vlastně dokázal pouze starou známou pravdu, že nejlepší alba nejsou ta, která vystihují současnost, ale ta romanticky utopická, ta o hezčích, než našich, dobách. Poslechněte si ukázku z alba Aphexe Twina Syro.
9. BECK: MORNING PHASE. Beckovo Morning Phase vrství emoce, poklidně, nepateticky a vytváří ambientní protipól vykřičenému mainstreamu. Nešokuje, jen si užívá, že hudebně existuje. Na první poslech hudba bez jakýchkoliv postraních ambicí (v tom nejlepším slova smyslu), která nechá jen na vás, co vše v ní (ne)objevíte. Poslechněte si píseň Blue Moon.
8. ARIEL PINK: POM POM. Vrcholné dílo člověka, který nejprve svými zahuhlanými nahrávkami z obýváku de facto odstartoval vlnu zasněného lo-fi popu, pak objevil profesionální studio a transformoval se v dokonalého hudebního všežravce. Na Pom Pom je úplně vše, je to přepálené, strašně dlouhé a každá skladba zní úplně jinak. Naštěstí je Ariel Pink génius, který si podobné šílenosti může dovolit. Poslechněte si píseň Picture Me Gone.
7. SPOON: THEY WANT MY SOUL. Pořád má smysl poslouchat kytarovky. Třeba Spoon. Už kvůli tomu, jak nápaditě své melodické háčky aranžují. Po své nejhorší desce letos vydali jednu z nejlepších. Pro vás z toho plyne, že si nejdříve dobře rozmyslete, než nějakou kapelu odepíšete. Poslechněte si píseň Do You.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
20. 12. 2014 6:16
Recenzenti Aktuálně.cz vybrali deset nejlepších alb ze světa.

Videogalerie - Podívejte se na Top 10 zahraničních alb, která vyšla v roce 2014. V anketě Aktuálně.cz hlasovali: Karel Veselý, Benjamin Slavík, Dominik Zezula, Pavel Zelinka, Andrea Šafářová, Tomáš Turek, Luboš Vedral, Michal Bystrov, Marek Pros.

Na preference jednotlivých hlasujících se můžete podívat ZDE.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 5 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy