Tomáš Klus opět nejprodávanější, odsunul i Bartošovou

ČTK ČTK
23. 7. 2014 16:35
Album Ivety Bartošové, které zaujímalo vrchol české hitparády, kleslo na třetí místo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: archiv Tomáše Kluse

Praha - Tomáš Klus se s nahrávkou Proměnamě po několika týdnech vrátil do čela tuzemské hitparády. Dosud vedoucí album Ivety Bartošové s názvem Iveta naposledy, které natočila před čtyřmi lety během spolupráce s Jarkem Šimkem, kleslo na třetí místo.

Na druhé pozici je Jiří Pavlica a Hradišťan s nahrávkou Vteřiny křehké. Na svých stránkách o tom informuje česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI).

V zahraničí vítězí Coldplay

Ze zahraničních nahrávek se nejlépe umístila americká kapela Coldplay, jejíž album Ghost Stories skončilo čtvrté. Na páté místo z osmého poskočila zpěvačka Lana Del Rey s nahrávkou Ultraviolence, následuje Karel Gott s DVD Noční král.

Sedmou příčku obsadila deska The Hunting Party americké party Linkin Park, na osmou o jednu postoupilo "historické" album Led Zeppelin III.

Mezi dvaceti nejprodávanějšími nahrávkami figurují alba Led Zeppelin, Ivety Bartošové, chlapecké kapely 5 Seconds Of Summer, Xindla X, Jarka Nohavici, rappera Majka Spirita nebo skupiny Chinaski.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy