Tata Bojs točí nové album. Vsadí na elektronické retro

ČTK ČTK
13. 4. 2015 10:44
Tata Bojs chystají benefice a velký podzimní koncert v Praze. Nové album vyjde začátkem září.
Milan Cais
Milan Cais | Foto: Lukáš Bíba

Praha - Skupina Tata Bojs, která se na jaře představí na benefičních koncertech v Praze, dokončuje nové album. Zatím bezejmenná nahrávka by měla vyjít začátkem září a její křest se uskuteční 12. listopadu v rámci velkého podzimního koncertu v pražském Foru Karlín.  

"V tuhle chvíli je hotová zhruba polovina alba. Kluci teď pracovali nějakou dobu beze mne, protože jsem dělal hudbu k filmu Malý pán. Máme spoustu demáčů a nápadů na pár taktů. Teď je potřeba z toho vybrat," uvedl k nahrávání alba bubeník a zpěvák Milan Cais.

Ke zvuku novinky Cais podotkl, že by mohl vycházet z prosincového dvojsinglu Strana A, tedy písní Antikvariát a S ní. "Zatím je to spíš jen v našich hlavách, ale shodli jsme se, že víc než nějaké kytarové blázince by se nám líbil electro sound osmdesátých let pohledem současnosti," dodal.

"Tatáči" točí revival revivalu

"Občas se říká, že revival osmdesátek trval déle, než trvala celá osmdesátá léta. Možná bychom to mohli dotáhnout ještě dál, že bychom udělali revival tohoto revivalu," dodal baskytarista Mardoša.

Několik nových skladeb pravděpodobně naživo zazní už na jarních benefičních koncertech Tata Bojs, které se uskuteční 16. dubna v rámci Nočního běhu pro Světlušku v pražské Stromovce a 31. května v Divadle v Celetné, kde kapela odehraje tradiční akustický koncert. Jeho výtěžek tentokrát věnuje Nadačnímu fondu Šestý smysl, který podporuje rodiny s handicapovanými dětmi, děti v dětských domovech a v pěstounských rodinách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy