Festival Let It Roll vyhrál prestižní britskou anketu

ČTK ČTK
8. 12. 2014 12:30
Fanoušci zvolili v anketě Drum&Bass Arena Awards nejlepším tanečním festivalem roku 2014 benešovský Let It Roll.
Let It Roll.
Let It Roll. | Foto: archiv Let it Roll

Praha - Britská anketa Drum&Bass Arena Awards mapující dění na světové scéně taneční hudby ocenila český Let It Roll jako nejlepší festival za rok 2014.

Do hlasování v britské anketě Drum&Bass Arena Awards se každoročně zapojují desítky tisíc hudebních fanoušků a odborná veřejnost po celém světě. Festival konaný ve středočeském Benešově skončil loni ve stejné anketě třetí.

"Prožíváme nejkrásnější sen. Je to pro nás stále neuvěřitelné, že hudební festival v naší malé republice, ve svém žánru porazí ty největší světové festivaly jako Glastonbury, Outlook a další. Je to pro nás obrovská motivace do dalších let," uvedl ředitel Let It Roll Zdeněk Souček.

Festival se koná pravidelně v polovině léta. Letošní sedmý ročník v Benešově navštívilo přes 15 tisíc návštěvníků denně. Další ročník se uskuteční 31. července až 1. srpna 2015. Ještě předtím se 27. února v Praze uskuteční zimní obdoba festivalu.

Sedmý ročník Let It Roll měl rekordní rozpočet 20 milionů korun. Pořadatelé pořídili dekorace, které připomínaly robotické město. Stavba pódia trvala dva týdny a náklady činily přibližně pět milionů korun. Areál se skládal z pěti městských částí - přístavu, továrny, podzemí, blázince a hlavního náměstí. Na osmi pódiích se představili zástupci světové a české scény elektronické hudby, zaměřující se na hudební styly drumandbass, dubstep, electro a další, které se začaly rozvíjet v 90. letech minulého století v Anglii.

Loňský ročník provázely stížnosti na hluk a hygienici kvůli tomu organizátorům udělili pokutu. Nakonec se ale zastupitelé rozhodli, že město pořádání festivalu opět umožní. Organizátoři zaplatili nájemné 250 tisíc korun za pronájem pozemků v kasárnách a zavázali se odvést městu pět procent z každé prodané vstupenky.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Stoper Jugas odchází ze Slavie do Polska

Fotbalový obránce Jakub Jugas odchází do polské ligy. Devětadvacetiletý stoper Slavie, který letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s týmem Cracovia Krakov. Uvedla to agentura Chovanec Sport Agency, která hráče zastupuje.

"Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje," uvedl v tiskové zprávě Jugas. "Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo," uvedl obránce s reprezentační zkušeností a stříbrný medailista z ME do 19 let.

Rodák z Otrokovic přišel do Slavie v roce 2017 ze Zlína za více jak 20 milionů korun. V pražském týmu pak sice v následující sezoně vyhrál domácí pohár, ale v dalších hostoval postupně v Mladé Boleslavi, Jablonci a naposledy tento rok i v Liberci. Zde v této sezoně odehrál 23 zápasů.

"Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko," řekl Jugas.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Životopis Philipa Rotha vydá stejné nakladatelství, které publikovalo paměti Woodyho Allena

Životopis renomovaného amerického spisovatele Philipa Rotha, který sepsal Blake Bailey, vydá nakladatelství Skyhorse Publishing. Rozhodlo se tak krátce poté, co původní vydavatel W.W. Norton & Company stáhl knihu z prodeje kvůli obviněním Baileyho ze sexuálního obtěžování. Titul na pultech amerických knihkupectví vydržel jen pár týdnů. Skyhorse Publishing jej tam vrátí 15. června, elektronickou verzi a audioknihu zveřejní již tuto středu. Bailey všechna obvinění odmítá.

Jak připomíná agentura AP, kauza tak končí podobně jako ta loňská, kdy pro změnu nakladatelství Hachette Book Group odmítlo zveřejnit autobiografii filmaře Woodyho Allena, v 90. letech minulého století obviněného z obtěžování své adoptivní dcery. Také Allenovy memoáry nakonec vydalo Skyhorse Publishing.

Stejná firma nedávno uzavřela smlouvu na vydání dvou knih Garrisona Keillora, dlouholetého moderátora populárního hudebního pořadu A Prairie Home Companion, podle nějž natočil film Robert Altman. Spolupráci s Keillorem před několika lety rozvázaly rozhlas Minnesota Public Radio i deník Washington Post poté, co byl moderátor obviněn z obtěžování. K němu se vyjádří ve své autobiografii, jedné ze dvou knih, jež vydá Skyhorse.

Zdroj: AP
Další zprávy