Tak pravil Zarathustra. Laibach chystá desku a sklízí úspěch s dokumentem o severokorejském turné

NIC NIC
28. 4. 2017 17:49
V České republice stále oblíbená temná slovinská kapela Laibach vydá 14. července album Also Sprach Zarathustra. Písničky původně vznilkly pro stejnojmennou divadelní hru z roku 2016, založenou na filozofickém díle Friedricha Nietzscheho. Na albu vyjdou v novějších verzích.
Skupina Laibach zachytila své severokorejské turné v dokumentu. | Video: YouTube

Před vydáním alba Laibach vyráží na turné, 1. května jede do jihokorejského města Čondžu. Stane se tak první rockovou kapelou, která hrála jak v Severní, tak v Jižní Koreji. 

Severokorejské turné z roku 2015 zaznamenal dokument Liberation Day, který se aktuálně promítá na světových festivalech. Podívejte se na trailer. 

 

Právě se děje

před 57 minutami

Starostové shánějí podpisy pro mimořádnou schůzi k suchu. Je zbytečná, tvrdí Brabec

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) sbírá podpisy na svolání mimořádné schůze Sněmovny k otázce sucha a nakládání s vodou, řekl šéf sněmovního klubu Jan Farský. Na schůzi, které podle něj už přislíbili podporu Piráti, by se měly přednostně probrat vládní i opoziční návrhy, které mají boj proti suchu podpořit. Také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová dnes řekla, že její strana schůzi podpoří.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) svolání schůze považuje za zbytné, o otázce sucha se podle něj může diskutovat i při debatě například o vodním zákoně.

Farský uvedl, že téma sucha bylo v poslední době odsunuto do pozadí kvůli epidemii koronaviru, ale problém zůstává. "Bohužel vláda k suchu víc mluví, než dělá," řekl. Na programu mimořádné schůze k suchu by podle STAN mělo být osm předpisů, které sucho nějakým způsobem řeší. Jde o vládní zákon, několik předpisů STAN, ale i návrh KSČM, uvedl Farský.

Další zprávy