Studiový bubeník Abby nalezen mrtvý

kul
17. 3. 2008 13:37
Smrt "pátého" člena skupiny byla nejspíš nehoda
Foto: Aktuálně.cz

Madrid - Bývalý "pátý" člen legendární švédské kapely byl nalezen na zahradě svého domku na Mallorce.

Španělská policie se domnívá, že Ola Brunkert zemřel v důsledku vykrvácení, jež mu způsobily střepy skla po pádu z okna. Zároveň prohlásila, že nenašla známky cizího zavinění, nyní se čeká na výsledky pitvy. Předpokládá se, že Brunkert zemřel, zatímco se snažil vyhledat pomoc. Sousedé jeho tělo objevili v neděli večer.

Brunkert, který žil na Mallorce v ústraní, byl jediným studiovým muzikantem, který hostoval na všech studiových nahrávkách Abby. Kromě studiové spolupráce také rozšířil její sestavu při koncertních turné.  

Přestože se ABBA rozpadla před více jak 25 lety, stále její jméno prodá každoročně dva až tři milióny alb.

 

 

Právě se děje

před 17 minutami

Netanjahu uvítal, že Česko a další státy podpořily Izrael u mezinárodního soudu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvítal, co nazval snahou spřátelených států zabránit tomu, aby Mezinárodní trestní soud (ICC) zahájil vyšetřování údajných válečných zločinů Izraele vůči Palestincům. Informovala o tom agentura Reuters.

Česká republika předala ICC ve čtvrtek právní názor, ve kterém vyjadřuje pochyby o tom, zda se tento soud může zabývat údajnými válečnými zločiny Izraele na Palestincích. Obdobně podle Reuters postupovaly také Brazílie, Maďarsko, Rakousko, Německo a Austrálie.

Česko v dopise soudu podepsaném šéfem diplomacie Tomášem Petříčkem argumentuje, že Palestina není svrchovaným státem, proto ICC nemůže ve věci rozhodovat.

Soud má brzy rozhodnout o svém oprávnění vyšetřovat, zda Izrael spáchal válečné zločiny proti Palestincům na jejich území - v Pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy