Studiový bubeník Abby nalezen mrtvý

kul
17. 3. 2008 13:37
Smrt "pátého" člena skupiny byla nejspíš nehoda
Foto: Aktuálně.cz

Madrid - Bývalý "pátý" člen legendární švédské kapely byl nalezen na zahradě svého domku na Mallorce.

Španělská policie se domnívá, že Ola Brunkert zemřel v důsledku vykrvácení, jež mu způsobily střepy skla po pádu z okna. Zároveň prohlásila, že nenašla známky cizího zavinění, nyní se čeká na výsledky pitvy. Předpokládá se, že Brunkert zemřel, zatímco se snažil vyhledat pomoc. Sousedé jeho tělo objevili v neděli večer.

Brunkert, který žil na Mallorce v ústraní, byl jediným studiovým muzikantem, který hostoval na všech studiových nahrávkách Abby. Kromě studiové spolupráce také rozšířil její sestavu při koncertních turné.  

Přestože se ABBA rozpadla před více jak 25 lety, stále její jméno prodá každoročně dva až tři milióny alb.

 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Česko okamžitě pozastaví veškeré licence na vývoz zbraní do Turecka

Česko s okamžitou platností pozastavilo vývozní licence na vojenský materiál do Turecka. Na svém twitterovém účtu o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Uvedl to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).

Ministři zahraničí zemí Evropské unie se v pondělí zavázali, že státy EU budou koordinovat omezení vývozu zbraní do Turecka v reakci na tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Havlíček zopakoval stanovisko premiéra, podle něhož je situace do určité míry důsledkem toho, že Evropská unie nejednala včas.

Turecko zahájilo operaci v příhraničí Sýrie ve středu. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker poté vyzval Ankaru k zastavení vojenské akce, Francie tureckou ofenzivu odsoudila a spolu s Británií a dalšími evropskými zeměmi svolala Radu bezpečnosti OSN. Ta se ale na svém čtvrtečním zasedání na společném prohlášení k turecké ofenzivě neshodla.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Tunel Blanka se po čtyřech letech dočkal kolaudace

Tunel Blanka je po čtyřech letech od zprovoznění zkolaudován. Odstraněna byla podmínka dostavby vnějšího okruhu. Náklady stavby jsou asi 40 miliard korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy