Stones v Riu: největší koncert vůbec?

ČTK, Hej
13. 2. 2006 17:00
Rio de Janeiro - Více než milion lidí by měl navštívit koncert Rolling Stones v brazilském Riu.
Mick Jagger
Mick Jagger | Foto: Reuters

Koncert rockových veteránů, kteří na sebe nedávno upoutali pozornost dobrovolnou cenzurou při vystoupení na Super Bowlu, se uskuteční už v sobotu na proslulé pláži Copacabana; měl by se dokonce stát jedním z největších koncertů v dějinách rocku.

Velký zájem diváků lze čekat i díky tomu, že koncert pod širým nebem bude v Riu pro všechny fanoušky zdarma - podobně jako neslavně proslulé vystoupení kapely v kalifornském Altamontu v roce 1969, které vstoupilo do historie spíše násilnostmi. Členové motorkářského gangu Hells Angels se tehdy nechali najmout jako ochranka; diváky tloukli tágy od kulečníku a jednoho maldíka umlátili k smrti.

Obavy panují i z koncertu v Rio de Janeiru. Město je v posledních letech známé násilnostmi a přestřelkami mezi členy drogových gangů z předměstí. Jen během loňského roku bylo ve městě s šesti miliony obyvatel zabito 6600 lidí.

Samotná Copacabana, kde se v 50. letech minulého století zrodila bossa nova, je dnes baštou prostitutek a překupníků drog. Kvůli sobotnímu vystoupení proto má být v pohotovosti až 10 tisíc policistů.

Rolling Stones naposledy vydali album Bigger Bang. Minulý týden za něj skupina získala cenu Grammy.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy